Ekran çentikli Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, adeta bir dizüstü gibi görülüyor

Gelişmiş Samsung Galaxy Tab S8 tablet serisinin en üstün modeli Samsung Galaxy Tab S8 Ultra için yeni bir sızıntı yapıldı.

Samsung Galaxy Tab S8 serisi, bilmeyenler için Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra modellerinden oluşuyor. 9 Şubat tarihinde Galaxy S22 ailesiyle beraber tanıtılacak ürünlerden en çok ses getiren ise Galaxy Tab S8 Ultra oluyor. İşte bu model için Evan Blass’ın sızdırdığı en son resmi fotoğraflar, ürünü adeta bir dizüstü formunda karşımıza çıkarıyor.

Tablet için güzel bir dokunmatik yüzeye sahip klavye hazırlayan Samsung, ürünü dik tutmak için özel bir bacak da kullanıyor. Bu formda adeta bir Surface gibi hibrit forma bürünen Galaxy Tab S8 Ultra, dizüstülerin yerini tamamen alabilecek bir seçenek konumunda ise yer almıyor. Android çok esnek bir işletim sistemi ancak çoğu kişi hayatını bir Android tablet üzerinde devam ettiremiyor.

Galaxy Tab S8 Ultra tablet modeli sızıntılara göre 14,6 inç WQXGA+ 120 Hz OLED ekrana sahip ve 45W hızlı şarj destekli 11.500 mAh pil taşıyor. Gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alan Android tablet, önünde yani çentiğinin içinde 12 megapiksel geniş açı + 12 megapiksel ultra geniş açı olmak üzere çiftli kamera taşıyor.

Galaxy Tab S8 Ultra’nın arkasında ise 13 megapiksel ana + 6 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya geliyor.  8 GB, 12 GB ve 16 GB RAM ve 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleri sunulacak ürün, LTE/5G bağlantı desteğini de sunuyor.

İlginizi Çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More