Ekonomist Peter Schiff, Bitcoin yatırımcılarını satış yapmaya çağırıyor! Peki neden?


Ekonomist ve Bitcoin ( BTC ) şüphecisi Peter Schiff, varlığa yönelik eleştirilerini genişleterek, son kısa vadeli kazançlarını reddederken, yatırımcıların piyasadan satıp çıkması için bir fırsat olduğunu belirtti.

Ekonomist Peter Schiff, Bitcoin yatırımcılarını satış yapmaya çağırıyor! Peki neden?

11 Ağustos’ta Kitco News ile yaptığı röportajda konuşan Schiff, Bitcoin’in muhtemelen 10.000 $’a kadar düzeleceğini ve 2021’deki ralli gibi başka bir yüksek seviye yaşama ihtimalinin düşük olduğunu belirtti. 

Euro Pacific Asset Management’ın baş piyasa stratejisti’ne göre, daha geniş kripto piyasası kazanımları sürdürülebilir değil ve bunu bir ‘enayi rallisi’ olarak nitelendiriyor. Peter Schiff’in konu ile ilgili sözlerinin tam metni şu şekilde;

“Piyasa dibe vuracak. Bence insanlar şu anda sahip oldukları enayi rallisinden faydalanmalı ve dışarı çıkmalılar. Birçok insan hala bu jetonlarda kar elde ediyor. İnsanlar dört, beş, altı yıl önce Bitcoin satın aldı ve büyük karları var. Ethereum ( ETH ) ile aynı şey. İnsanlar dışarı çıkmalı çünkü aksi takdirde piyasa bu kârları alacak” dedi.

Ekonomist Peter Schiff, Bitcoin yatırımcılarını satış yapmaya çağırıyor! Peki neden? - Resim : 1

Kripto piyasası balonu patlayacak

Ayrıca kripto piyasasının yakında patlayacak bir balonun içinde olduğunu ve 2022 düzeltmesinin büyük bir pompa ve dökümü yansıttığını vurguladı. Schiff, artan kripto promosyonunun ardından pazarın büyük bir pompalama yaşadığını ancak yatırımcıların çöplüğe bakmadığını belirtti.

Ayrıca, yakın zamanda Porto Rikolu yetkililerle Euro Pacific Bank’ı tasfiye etmek için bir anlaşmaya varan Schiff, Bitcoin’e yatırım yapan kurumları satmazlarsa pişman olacaklarını iddia ederek, onları satışa çağırdı. Özellikle kurumların Bitcoin’e katılımı, 2021’deki piyasa rallisini yönlendirmede hayati önem taşıyordu.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın