Eğer iPhone’ununuz varsa iyi bakın! Apple zam yapacağını açıkladı, işte yeni fiyatlar!


Teknoloji sektöründeki öncü isimlerden biri olan Apple, güçlü bir ekosisteme sahip. Bu ekosistemin başrolünde ise iPhone bulunuyor diyebiliriz. Bilindiği üzere Apple son olarak iPhone 14 serisi ile karşımıza çıkmıştı. Hali hazırda bu serinin en ucuz modeli dahi ülkemizde 31 bin TL’den satılmakta. En pahalı modele yöneldiğinizde ise karşınıza 57 bin 200 TL’lik bir etiket çıkıyor.

Bu fiyatlar bir telefon için gerçekten çok yüksek. Tabi ki bir de bunun servis tarafı var. Diyelim ki telefonunuzun ekranı kırıldı, garanti kapsamı sona ermesin diye bunu Apple Servisi’nde yaptırmak zorundasınız. Burada da karşınıza kullandığınız modele göre absürt bir etiket çıkıyor.

Eğer iPhone’ununuz varsa iyi bakın! Apple zam yapacağını açıkladı, işte yeni fiyatlar!

Nitekim aynı durum pil değişim ücretleri için de geçerli. Apple garanti kapsamındaki ürünlerinin pilini zaten ücretsiz değiştiriyor. Yani hali hazırda iPhone 13 ya da iPhone 14 kullanıyorsanız sorun yok. Fakat iPhone 12 ya da daha eski bir model kullanıyorsanız size hayli kötü bir haberimiz var.

Apple’dan yapılan açıklamada, pil değişim ücretlerinin önümüzdeki Mart ayı itibariyle 20 dolar yani yaklaşık olarak 540 TL zamlanacağını açıkladı. Yani basit bir ifadeyle bile en kötü pil değişim ücretinin 2000 TL olduğunu söyleyebiliriz. O yüzden elinizdeki iPhone’a iyi bakmanızı tavsiye ederiz. Yoksa cebinizden ufak bir servet çıkabilir.

Read More

Yorum yapın