Efsane yarış oyunu Gran Turismo önümüzdeki dönemde PC’ye taşınabilirGran Turismo

Sony, sevilen özel PlayStation oyunlarını PC dünyasına taşıma konusunda büyük adımlar atıyor. Peki Gran Turismo ne olacak?

PlayStation dünyasının en özel oyunları arasında yaraş tutkunlarının çok sevdiği Gran Turismo yer alıyor. Platformun en özel yapımları arasında yer alan simülasyon türündeki oyun, God of War, Spider-Man ve Uncharted 4 gibi yapımlar gibi önümüzdeki dönemde PC için de çıkış yapabilir. Serinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi, kısa süre önce bir açıklama yaptı ve böyle bir planı aktif olarak düşündüklerini belirtti. Bu konuda halen yüzde 100 yapıyoruz tarzında bir açıklama yok ancak Yamauchi “bu çok kolay bir konu değil ama elbette bunu araştırıyor ve değerlendiriyoruz.” diyerek GT fanlarını oldukça sevindirmiş ve heyecanlandırmış durumda.

Şu an PC tarafında Gran Turismo kadar gelişmiş grafiklere ve araç / pist çeşidine sahip bir yarış simülasyonu yer almıyor. Eğer GT için bu “düşünülen” PC açılımı gerçekten yapılırsa, PlayStation Studios’un bir parçası olan Polyphony Digital tarafından geliştirilen yapımın oyuncu kitlesi bir anda inanılmaz artabilir, bu açılımdan inanılmaz büyük bir gelir elde edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun en son yarış odaklı film ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz hafta bu film için çekimlerin başladığı duyuruldu. Bu önemli gelişme hakkında Sony Pictures’ten gelen ilk açıklama tam olarak şöyle olmuştu: “Gran Turismo filminin çekimleri başladı. Film, bir dizi yarış turnuvasını kazanarak gerçek bir profesyonel yarış pilotu olmayı başaran GT oyuncusu Jann Mardenborough’nun ilham verici gerçek hikayesine dayanıyor.”

Gran Turismo gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet

Read More