Efsane Winamp tasarımı NFT olarak satışa sunuluyorWinamp NFT

NFT dünyasına bir ikonik isim daha giriş yapıyor, yapılan resmî açıklamaya göre efsane Winamp tasarımı NFT olarak satışa sunuluyor.

Winamp, bir zamanlar her bilgisayarın olmazsa olmazı arasında bulunuyordu. Yeni bir bilgisayar alındığı zaman içerisine kurulan ilk yazılımlar arasında Winamp yer alıyordu ve bu durum çok uzun bir süre böyle devam etti. Ancak daha sonra işler değişti ve yazılım geri plana düşmeye başladı. Şu an çok az sayıda kişinin kullanmayı sürdürdüğü yazılım, bir yeniden yapılanmanın merkezinde bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda buradan ulaşabileceğiniz resmî sitesi yenilenen servis, isimsel olarak geleceğe taşınması için baştan yaratılıyor. Spotify gibi çevrimiçi bir müzik servisi kullanıma sunacak ve burada Winamp’ın efsane marka değerinden yararlanacak gibi görünen firma, bugün yukarıda da dediğimiz gibi bir NFT adımıyla gündemde.

Winamp’ın tasarımını değiştiren binlerce tema bulunuyor ancak en çok yukarıdaki orijinal tasarım biliniyor. İşte bu ikonik tasarım, 16 Mayıs tarihinde OpenSea NFT marketi üzerinden NFT olarak satışa sunulacak. Firma 23 Mayıs tarihinden sonra ise yine OpenSea üzerinde başkaları tarafından hazırlanmış 20 farklı temayı NFT olarak satacak ve burada elde edilen gelirden tasarımcılara da ödeme yapacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Satışa sunulacak NFT’lerden elde edilen geliri hayır kurumlarına aktaracaklarını belirten Winamp, kendisini unutturmamanın yolunu bir şekilde buluyor.

Winamp tarafının NFT hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More