Efsane bir Netflix belgeseli geliyor! I Am Vanessa Guillen

Nisan 2020’de 20 yaşındaki ABD Ordusu Uzmanı Vanessa Guillen, Fort Hood cephaneliğinde başka bir asker tarafından öldürüldü.


Efsane bir Netflix belgeseli geliyor! I Am Vanessa Guillen - Page 1

Müfettişler Guillen’in öldürülmeden önce cinsel tacize uğradığını keşfettiklerinde dava uluslararası ilgi topladı. Netflix’in yeni belgeseli I Am Vanessa Guillen , Vanessa’nın ailesini adalet ve askeri adalet sisteminde değişim için savaşırken takip edecek.

Efsane bir Netflix belgeseli geliyor! I Am Vanessa Guillen - Page 2

17 Kasım’da vizyona giren I Am Vanessa Guillen , Vanessa’nın kız kardeşleri Lupe ve Mayra’ya odaklanıyor. Sıkı çalışmaları ve aktivizmleri, sonunda orduda cinsel taciz ve saldırı iddialarının ele alınma şeklini değiştirmeyi amaçlayan Ben Vanessa Guillen Yasası’nın geçmesine yol açtı.

Efsane bir Netflix belgeseli geliyor! I Am Vanessa Guillen - Page 3

95 dakikalık filmde sadece Lupe ve Mayra ile röportajlar yer almıyor, aynı zamanda Senatör Kirsten Gillibrand ve Temsilci Jackie Spears gibi seçilmiş birkaç yetkili de katılıyor.

Netflix, belgeseli “hayal edilemez bir keder karşısında bile bir ailenin sevgisinin neler yapabileceğinin canlandırıcı, samimi bir kanıtı” olarak tanımlıyor.

Efsane bir Netflix belgeseli geliyor! I Am Vanessa Guillen - Page 4

Vanessa, Teksas, Bell County’deki Fort Hood’da konuşlandırıldı. O en son 22 Nisan 2020’de sabah 10:30’da bir otoparkta yürürken görüldü. Vanessa kaybolduğunda, ailesinin, Ordu’nun bulguları hakkında onları karanlıkta tuttuğunu hissettikleri için daha fazla araştırma yapması için orduyu zorlamak zorunda kaldığı bildirildi. Vanessa kaybolmadan önce ailesine bir Fort Hood çavuşunun onu taciz ettiğini söylemişti.

Read More

Yorum yapın