Duruş bozukluğunu AirPods ile engelleyen uygulama: Posture Pal [Video]Posture Pal durus bozukluğunun

Bilgisayar başında uzun saatler harcamak duruş bozukluğuna sebebiyet verebilir. Boyun ve omuz duruşunuzu iyileştirmek istiyorsanız yararlı bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz

Jordi Bruin tarafından geliştirilen Posture Pal isimli uygulama AirPods kullanarak duruş bozukluğunun önüne geçmeyi hedefliyor. Uygulamayı kullanabilmek için AirPods sahibi olmanız gerekiyor. Ücretsiz olarak yayınlanan uygulamada kullanıcılar bir seans başlatıyor. Uygulama arka planda çalışsa da dahi boyun eğimini takip ediyor ve kötü bir duruş algıladığında kullanıcıları uyarıyor. Uygulama kötü bir duruşta kullanıcılara görsel, titreşimli ve sesli uyarılarda bulunabiliyor. Düşük bir pil tüketimi sunan uygulama farklı uygulamalar açıkken de çalışmaya devam edebiliyor. Üç farklı hassasiyet seviyesine sahip olan Posture Pal, AirPods 3, AirPods Pro, AirPods Max ve Beats Fit Pro ile uyumlu şekilde çalışıyor. Uygulamanın geliştiricisi Bruin, iPhone’unuza hareket verileri gönderebilen diğer kulaklıkların da uygulamayla sorunsuz çalışabileceğini belirtiyor.  Türkçe dil desteğine de sahip olan uygulama iOS 14 ile sunulan API’den yararlanıyor. Bu API’nin iPhone’daki Uzamsal Ses özelliği için kullanılan hareket verileriyle aynı olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Posture Pal uygulamasının ücretli versiyonu da bulunuyor

Kullanıcılar, bir seferde on dakikaya kadar duruşlarını takip edebiliyor ve uygulamayı yeniden başlatana kadar uygulamadaki renkleri ayarlayabiliyor.  Seans bitiminde uygulama kullanıcıları puanlıyor. Buna göre bir sonraki seansta daha iyi bir duruş sergileyebiliyorsunuz. Uygulamanın ücretsiz versiyonu kullanıcıları 10 dakika boyunca takip edebiliyor. Sınırsız duruş seansı için kullanıcıların 34.99 TL ödemesi gerekiyor. Uygulamayı haberin devamındaki bağlantı linki üzerinden indirebilirsiniz.

İlgili video

Posture Pal

Posture Pal

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 15.8 MB
  • Yükle App Store

Read More