Dünyanın en ucuz elektrikli otomobili Türkiye’de satışa çıktı! Fiyatı vergiler dahil 160 bin TL!

Son dönemde elektrikli otomobillere olan ilgi hayli artmış durumda. Bunu fark eden üreticiler, pazar ağlarına Türkiye’yi de eklemeye başladılar.


Dünyanın en ucuz elektrikli otomobili Türkiye’de satışa çıktı! Fiyatı vergiler dahil 160 bin TL! - Page 1

Nefesler tutuldu, en ucuz elektrikli otomobilin Türkiye’de satışa sunulması bekleniyordu. Nitekim sonunda beklenen an gelmiş durumda.

Otomobil sektörü son dönemde büyük bir ilerleme kaydetti. Özellikle son 2 yıldır elektrikli otomobillere karşı büyük bir ilgi mevcut.

Dünyanın en ucuz elektrikli otomobili Türkiye’de satışa çıktı! Fiyatı vergiler dahil 160 bin TL! - Page 2

Mevcut şartlardan ötürü içten yanmalı motorlarla çalışan otomobillere olan ilgi günden güne azalıyor. Elbette bundaki tek etken hava kirliliği değil. Muhtemelen pek çok Avrupa devi artık, akaryakıta olan ihtiyacını azaltmak istiyor.

Dünyanın en ucuz elektrikli otomobili Türkiye’de satışa çıktı! Fiyatı vergiler dahil 160 bin TL! - Page 3

Hali hazırda ülkemizde de satışta olan pek çok elektrikli otomobil modeli mevcut. Bunların sayısı da günden güne artıyor. Hatırlanacağı üzere son olarak Citröen merakla beklenen Ami modelini ülkemizde satışa sunmuştu.

Dünyanın en ucuz elektrikli otomobili Türkiye’de satışa çıktı! Fiyatı vergiler dahil 160 bin TL! - Page 4

Elbette Ami 200 bin TL’nin üzerindeki fiyatıyla biraz hayal kırıklığı yarattı. Hatta bu otomobil şu anda 250 bin TL’nin de üzerinde fiyatlardan satılıyor.

Read More

Yorum yapın