Dünyanın en sıra dışı 12 evi!

Dünyanın en sıra dışı 12 evini sizler için listeledik! 1. sıradaki ev ise tam bir sanat eseri!


Dünyanın en sıra dışı 12 evi! - Page 1

Çoğu ev bir fikir etrafında inşa edilir: rahat ve güvenli olmalılar, ana işlevleri sakinlerine barınak sağlamaktır.

Ama bazı insanlar için eski “dört duvar ve başınızın üstünde bir çatı” olayı biraz fazla sıkıcı görünüyordu. Bunu akılda tutarak, birinin şimdiye kadar evi olarak adlandırdığı en sıra dışı evlerden bazılarının bir listesini hazırladık.

Bu evleri sayfamızı aşağı kaydırarak inceleyebilirsiniz. Özellikle de 1. sırada yer alan ev, tam bir sanat eseri!

İşte dünyanın en sıra dışı 12 evi!

Dünyanın en sıra dışı 12 evi! - Page 2

12. Nautilus House

Meksikalı mimar Javier Senosiain tarafından tasarlanan ve Mexico City’nin eteklerinde yer alan Nautilus Evi, doğal, organik formlardan ilham alan binaların yaratılması olan Biyo-Mimarlığın harika bir örneğidir.

Dünyanın en sıra dışı 12 evi! - Page 3

11. Tardigrade House

Berkeley, California’da mimar Sam Tsui tarafından inşa edilen Tsui Evi, yaratıcısı tarafından dünyanın en güvenli evlerinden biri olarak lanse edilirken, aynı zamanda yeterli enerji ve çevre dostudur. Aynı zamanda, Uzaya gidip gelen gezilerden sağ çıktığı bilinen, ünlü, sağlam küçük bir yaratıktan esinlenilen Tardigrade Evi olarak da adlandırılıyor.

Dünyanın en sıra dışı 12 evi! - Page 4

10. Haines Shoe House

İlk olarak 1948’de bir ayakkabı satıcısı tarafından bir reklam biçimi olarak inşa edilmiştir. Pennsylvania, Bellam’daki Haines Ayakkabı Evi sıradan bir ticari değildir ve bu listedeki yerini tamamen hak ettiğini söyleyebiliriz. İlk sahibin bir mimara bir çizme gösterdiği ve ona “bana böyle bir ev inşa et” dediği bildirildi.

Read More

Yorum yapın