Dünyanın en iyi ve en popüler 10 web sitesi

Dünya’nın en iyi web siteleri hangileri mi? Bu siteler ne için kullanılıyor? İşte bu soruların yanıtı!


Bu sorular birçoğumuzun merak ettiği ve sayısız farklı cevap içeren sorular. Ancak en iyi ve popüler web sitelerini merak ediyorsanız cevabı açıktır ve nettir.

Haberimizde sizlere, arama motorlarından ve sosyal medyadan akış sitelerine ve çevrimiçi pazar yerlerine kadar dünyanın en iyi web sitelerinden bazılarını listeledik.

Bu popüler web sitelerinin yanı sıra, neyle ilgili olduklarını, neden bu kadar popüler olduklarını ve kendi web tasarım projeniz için onlardan öğrenebileceğiniz bazı ipuçlarını da vurguladık.

İşte 2022’nin en iyi 10 web sitesini içeren listemiz:

1. Google

Google‘ın en popüler arama motoru olduğuna şüphe yok. Google’da, her saniyede 40 binden fazla arama raporlanıyor- bu da yılda 1,2 trilyondan fazla arama anlamına geliyor! Birinin bilmek istediği ne olursa olsun, gidilecek kişi Google’dır. Sadece bu da değil, Google artık Google Dokümanlar, Google Takvim, Google Drive ve daha pek çok başka web hizmetinin de merkezi olarak hizmet veriyor.

2. Youtube

Youtube, video denince akıllara gelen ilk web sitesi. YouTube’da her gün yaklaşık 5 milyar video izleniyor ve günde 30 milyondan fazla ziyaretçi alıyor. YouTube’a her dakika 300 dakikadan fazla video yükleniyor. İnanılmaz rakamlar değil mi?

3. Amazon

Geçen yıla göre bir puan geride olan Amazon, hala internetteki en popüler üç web sitesinden biri ve çevrimiçi alışveriş dünyasına hükmediyor. Amazon.com sitesinden kitaplar, giysiler, ev eşyaları, yiyecek satın alabilirsiniz! Prime üyeliğine sahip kullanıcılar ise satın aldıkları ürünleri bir ya da iki gün içinde ücretsiz olarak teslim alabilir. Böylesine geniş ürün yelpazesi ve muhteşem hizmete sahip Amazon‘un bu yıl yine liderlerden biri olmasına şaşmamalı.

Read More

Yorum yapın