Dünyaca ünlü YouTuber, kripto paralarını çaldırdı! Çalınan para dudak uçuklattı!


Popüler YouTuber Scuba Jake, kanalının 2011’de kurulmasından bu yana 13 milyondan fazla abonesi ve 1,75 milyar görüntülenmesiyle biliniyor. Jake’in youtube kanalı hacklendi ve ünlü youtuber da kanalının hacklendiğini doğruladı.

Dünyaca ünlü YouTuber, kripto paralarını çaldırdı! Çalınan para dudak uçuklattı!

YouTuber Scuba Jake, 9 Eylül’de, kripto dolandırıcılarının kanalı ele geçirdiğini ve Bitcoin’i içeren sahte bir eşantiyonda şüpheli olmayan takipçileri dolandırmaya çalıştığını gördü.

Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından yapılan bir analiz, dolandırıcıların 1,01 BTC ile, yani sahte kripto çekilişinde yaklaşık 21.000 dolara eşdeğer olduğunu gösteriyor. Analiz, kullanıcıların kripto para birimlerini göndermeden önce taramaları için dolandırıcılar tarafından paylaşılan QR kodlarına dayanıyordu. 

Blockchain.com’a göre, paylaşılan Bitcoin cüzdanı, oluşturulmasından bu yana dört işlem kaydetti. Cüzdan toplam 1.0107 BTC aldı ve aynı miktar paraya çevrildi.

Dünyaca ünlü YouTuber, kripto paralarını çaldırdı! Çalınan para dudak uçuklattı! - Resim : 1

Dolandırıcıların Bitcoin cüzdanının analizi. Kaynak: Blockchain.com

Dolandırıcılar canlı yayın sırasında cüzdanları değiştirmiş olabileceğinden kayıp miktarın daha yüksek olabileceğini belirtmekte fayda var. Başka yerlerde, Ethereum cüzdan analizi, herhangi bir işlem yapılmadığını gösteriyor. 

Dolandırıcıların, kripto çevrelerinde tanınmış bir kişinin yer aldığı eski bir röportajı kullandığı, canlı yayın olarak yeniden yayınladığı ve bilgi bölümünde sahte çekilişi tanıttığı YouTube’daki diğer dolandırıcılık olayları, dolandırıcılık olayını yansıttı. Dolandırıcıların daha fazla güvenilirlik sunduğu için canlı seçeneği tercih ettiği iddia ediliyor.

Read More

Yorum yapın