DS 9 resmi olarak Türkiye’de; işte satışlara açılan modelin fiyat ve önemli detayları

Stok tarafında beklenilen seviyeye gelişle birlikte Türkiye fiyatı resmiyet kazanan ve satışa açılan DS 9, üç farklı donanım seviyesiyle geliyor.

Global lansmanının üzerinden geçen iki yıllık zaman diliminin ardından DS 9 için Türkiye tarafındaki bekleyiş sonra erdi. Bir süredir markanın satış noktalarında örnek versiyonlarıyla boy gösteren ailenin, beklenilen stoklarının tamamlanmasıyla birlikte şubat ayı itibarıyla satışları başlıyor. Türkiye satışları üç farklı donanım seviyesiyle gerçekleştirilece olan ürün gamının başlangıç fiyatı ise 1 milyon 320 bin 800 TL olarak resmiyet kazandı.

DS 9 donanım özellikleri

2021 içerisinde Türkiye satışlarının eylül ayı için planlandığını öğrendiğimiz DS 9 ailesi, pazara tedarik krizinin de etkisiyle geç giriş yapıyor. BMW 5 Serisi ve Mercedes E-Serisi gibi segmentin önemli isimlerinde rakip olacak model, ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi birkaç kilit noktasıyla premium segmentte ayrışmaya çalışacak. 4,93 metre uzunluğa, 1,93 metre genişliğe ve 1,46 metre yüksekliğe sahip olan DS 9, sınıfında dikkat çekecek 2,9 metrelik aks mesafesiyle arka bölümdeki yolculara büyük bir yaşam alanı vadediyor. Performance Line, Rivoli+ ve Opera olmak üzere ayrışan donanımların tamamında standart olarak sunulan açılır cam tavan, kabin içindeki ferah ortama katkı sunarken, 510 litrelik hacme erişim sunan standart donanım kapsamındaki elektrikli bagaj kapağı ve eller serbest bagaj erişimi konfora verilen önemi gösteriyor.


Otomatik anahtarsız giriş sisteminin sürücüyü tanıyarak otomobile yaklaştığında gizli kapı kollarını zarif bir gösteri ile açığa çıkarması ve o sırada ön ve arka aydınlatma gruplarının yanı sıra DS Fenerleri’nin karşılama seremonisine katılması, otomobile erişimi heyecan verici bir deneyime dönüştürüyor. Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahip 12 inçlik merkezi medya ekranı, çözünürlüğü, hızlı tepkileri ve pratik arayüzüyle üst düzey akıllı telefon deneyiminin otomobilde yaşanmasını sağlarken, 12 inçlik dijital gösterge paneli de iç yaşam alanındaki önemli tamamlayıcılar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aracın yine tüm donanımlarda standart olarak sunulan bağımsız ve kamera destekli süspansiyon sistemi de yine aracın konfor tarafındaki altyapı elemanları arasında. Bunun yanında yarı otonom sürüş imkanı sunan DS DRIVE ASSIST, park yeri tespiti de yapabilen otonom park yardımcısı DS PARK PILOT gibi daha birçok üst seviye teknoloji yer alıyor. DS 9, 1,6 litrelik benzinli Puretech motorla geliyor. Şanzıman tarafında ise yine PSA grubundan tanıdığımız 8 kademeli otomatik ünite karşımıza çıkıyor. 225 beygir güç ve 300 Nm azami tork üreten bu motorla 0-100 km/saat hızlanmasını 8,1 saniyede tamamlayabilen otomobilin erişebileceği maksimum sürat ise 236 km/saat olarak teknik tabloya yansıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More