“Doğru boğaya oynamak”; Lamborghini Urus satış başarısıyla marka tarihine geçtiLamborghini Urus pickup

2017 yılından beridir markanın da beklentisini aşan bir performans sergileyen Lamborghini Urus, satış istikrarını koruyarak rekor kırdı.

Otomobil dünyasında kullanıcı odaklı ilgiyle birlikte son 5 yıllık süreçte tam bir SUV krallığı ortaya çıktı. İstisnasız her üretici B ve C segmentinde birbirinden iddialı SUV modelleri ortaya koyarak her seviyeden tüketicinin dikkatini çekmek için yarış içerisinde girdi. Bu süreç, marka tarihlerinde daha önce bu segmenti akıllarına bile getirmeyen köklü isimleri bile kendisine çekti. Bahsettiğimiz örnekler arasındaki en önemli isimlerin başında Lamborghini Urus geliyor. Dört yıldır farklı pazarlarda satışa sunularak markasının yüzünü güldüren Urus, geride bıraktığımız bu sürecin sonunda satış rekoru yakaladı. Özellikle Uzak Doğu ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ciddi bir kullanıcı kitlesini yakalayan Urus, kısa süre önce 16 bin adetlik satışı geride bıraktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, Gallardo’yu geride bıraktı

2021 yılında Yakaladığı 16 bin adetlik baraj aşımıyla birlikte “Kızgın Boğa”nın kârlılık oranlarını da yukarı taşıyor. Premium niteliklerin süper sport sürüş deneyimiyle harmanlandığı Urus, hitap ettiği kitlenin beklentilerini de başarılı şekilde taşıyor. Lamborghini tarafından paylaşılan verilerle birlikte başarılı SUV modelinin 10 yıl boyunca farklı versiyonlarla satışa sunulan Gallardo’yu geride bırakması da altı çizilmesi gerekenler arasında. Satışa sunulduğu dönemlerde bir ikon haline gelen Gallardo, üretim hayatı boyunca 14 bin adedi geçen rakamı yakalamayı başarmıştı. Lamborghini, Urus’a olan talebi karşılamak adına üretim kapasitesini artırmak için fabrikaya ekstra yatırım yapmıştı. Urus, 4.0 litrelik sekiz silindirli motorunun ürettiği 650 PS güç ve 850 Nm tork ile 0’dan 100’e hızlanmasını 3,6 saniyede tamamlayabiliyor. Maksimumda 305 km/s hıza erişebilen model, segmentinin en hızlıları arasında konumlanıyor.

İlgili video

Ferrari Roma

Read More