Dogecoin ile sinema bileti almak artık mümkün!


AMC Theatres’ın uygulaması artık Dogecoin ve Shiba Inu kullanarak bilet ve imtiyaz satın almanıza izin verecek. Şirketin CEO’su Adam Aron Cuma günü Twitter aracılığıyla haberi duyurdu. Şirket, Kasım ayında kripto para birimleri için destek eklemişti.

Doge kullanarak patlamış mısır ve biletler için ödeme yapmak nispeten basit olacak. Koltuğunuzu seçmek ve istediğiniz ayrıcalıkları eklemek gibi normal işlemleri de yapabileceksiniz. Ardından ödeme yönteminiz olarak Bitpay’i seçmeniz gerekecek. Buradan kripto cüzdanınızı bağlayabilir veya satın alma işlemini tamamlamak için seçtiğiniz kripto para birimini gönderebileceğiniz bir adres alabilirsiniz.

Dogecoin ile sinema bileti almak artık mümkün!

Exactly as promised, the AMC mobile app for AMC’s U.S. theatres now accepts online payments using Doge Coin, Shiba Inu, and other crypto currencies — thanks to Bitpay. Also Apple Pay, Google Pay and Paypal. To do so, you first will need to update to the latest version of our app. pic.twitter.com/MMy7SIxYbl

— Adam Aron (@CEOAdam) April 15, 2022

Bitpay ayrıca Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini de destekliyor. AMC, sinemaseverlerin PayPal aracılığıyla birkaç aylığına bu para birimleriyle bilet almasına izin verdi. Kaç kişinin gerçekte kripto ile ödeme yapacağı düşünüldüğünde, bu entegrasyonun AMC için bir altın madeni haline gelmesi pek olası görünmüyor. Neticede Tesla bile bir aydan biraz fazla bir süre sonra Bitcoin kullanarak araba satmayı bıraktı.

Kripto paraların kullanımı gitgitde artıyor. Hal böyle olunca da hayatın her alanında kripto paraların daha aktif kullanılması söz konusu olabilir. Bu kapsamda hayatımızda çoğu alanda kripto paraları daha aktif görmeye başlayabiliriz. Bu uygulamalar kısa süreliğine de gelse önemli hamleler olduğunu belirtmekte fayda var.

Read More

Yorum yapın