DJI Mavic 3 ve modüler aksiyon kamerası Action 2, Türkiye’de

DJI, İstanbul’da gerçekleştirdiği basın etkinliğinde Mavic 3 ve Action 2 modellerini tanıttı. DJI’ın piyasadaki en iddialı drone modellerinden olan Mavic 3, iki farklı modelle geliyor. Cine olarak adlandırılan Mavic 3’ün özel modelinde mevcut modelden farklı olarak 1 TB SSD ve Apple ProRes 422 HQ format desteği yer alıyor.

Pili tam olarak şarj edildiğinde her iki model de 46 dakika boyunca havada kalabiliyor. Bu açıdan Mavic 2’den ayrılan Mavic 3’te Hasselblad imzalı kamera bulunuyor. Yeni modelde çift kamera karşımıza çıkıyor. Kameralardan ilki 24 mm sabit lense sahip. Diğer kameraya bakıldığında ikinci kamera 28x hibrit (Optik + dijital) yakınlaştırma yapabiliyor. Yeni modeller temelde Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom ile sunulan altyapıyı bir araya getiriyor. Mavic serisinin diğer üyeleri gibi katlanabilir tasarıma sahip olan yeni drone’lar kalktıkları yere otomatik olarak geri dönerek iniş yapabiliyor.

Bünyesinde barındırdığı sensörlerle gelişmiş kaza önleme sistemine sahip olan DJI Mavic 3 serisi tam dolu pille 46 dakika boyunca havada kalabiliyor. F/2.8 ve f/11 arası değişken diyaframlı ana kamerada 4/3 inç boyutunda sensör yer alıyor. Büyük bir sensör sayesinde yeni drone’lar hem iyi hem de düşük ışıkta daha başarılı performans vadediyor.

DJI Mavic 3 single fiyatı: 2.781 dolar
DJI Mavic 3 Fly More Combo fiyatı: 3.768 dolar
DJI Mavic 3 Cine Premium Combo fiyatı: 6.539 dolar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Action 2 aksiyon kamerası da Türkiye’de tanıtıldı

Modüler tasarımıyla dikkat çeken Action 2, 56 gram bir ağırlığa sahip. Kamera, 1/1,7 inç CMOS sensöre ve F2.8 diyafram değerli bir lense sahip. 4K çözünürlükte 120 fps video çekebilen kamera, 240 fps seviyesine 1080P çözünürlükte çıkabiliyor. 12 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar da çekebilen yeni DJI Action 2, elektronik görüntü sabitleme yapabiliyor ve 100-6.400 ISO aralığını aktif olarak kullanabiliyor.

DJI’ın en yeni yerleşik stabilizasyon algoritması HorizonSteady sayesinde Action 2, kamera sarsıntısını ve dönüşünü gerçek zamanlı olarak algılıyor ve düzeltiyor. Ön dokunmatik ekran modülü ile öz çekimlerde kullanıcıların beklentilerini karşılayan kamera, öne bakan OLED dokunmatik ekranı ve 4 mikrofonlu Matrix Stereo ile dikkat çekiyor. Güç Modülü ile Action 2 bağlandığında bir microSD kart yuvası kazanıyor ve 180 dakikaya kadar çekim yapılabiliyor. Action 2, manyetik kordon ve manyetik kafa Bandı ile giyilebilir teknoloji rahatlığı sunuyor. Göğüse veya başa rahatça takabiliyorken eller serbest bırakabiliyor ve FPV dronlara entegre edilebiliyor.

DJI Action 2 güç modüllü Combo fiyatı: 541 dolar
DJI Action 2 çift ekranlı combo Fiyatı: 703 dolar

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept

Read More