Discord, uzun süredir beklenen paralı üyelik sistemini devreye aldıDiscord

Dünyanın en popüler iletişim platformları arasında yer alan Discord, uzun süredir beklenen paralı üyelik sistemini devreye aldı.

Bu yeni dönem şimdilik 10 farklı Discord sunucu sahibi üzerinde aktif edildi. Paralı üyelik sisteminin amacı içerik üreticilere / sunucu sahiplerine getir sağlamak. Sunucu sahipleri isterlerse tüm kanalları paralı hale getirebilecek, isterlerse sadece belirli kanalları paralı üyelerine özel bırakabilecek.

Firmanın açıklamasına göre aylık ödeme şeklinde işleyecek süreçte gelir dağılımı Discord sunucu sahibine yüzde 90, Discord’a ise yüzde 10 şeklinde olacak. Discord’a paralı abone olanlara sunulacaklar ise kanal sahibinin hayal gücüne kalacak, hemen her şey istenildiği gibi özelleştirilebilecek.

Daha önce sunucuyu ayakta tutabilmek adına başka yerler üzerinden para toplayan kullanıcılar, artık direkt olarak yerleşik ödeme sistemine geçecek ve bu durum herkes için çok daha rahat olacak. Bu özelliğin / imkânın çok uzun zamandır istendiğini belirten Discord, “Premium Memberships” adı verilen paralı üyelik sistemini ileride daha fazla kişiye açacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Discord bizim gündemimize en son PlayStation ortaklığı ile gelmişti

Microsoft, özellikle oyuncuların / Twitch kitlesinin olmazsa olmazı olan sesli ve yazılı iletişim odaklı Discord‘u tam 10 milyar dolara almanın planlarını yapıyor haberi büyük ses getirdi.

Ancak yukarıda da dediğimiz gibi bu konu daha sonra rafa kalktı. Discord, net olarak kendisini satmaktan vazgeçti. Firmanın kendi başına iyi bir performans gösterdiği ve şimdilik bağımsız kalma istediği belirtildi.

Bugün ise bir sürpriz oldu ve Sony, Discord’a yatırım yaparak bir ortaklık kurduklarını duyurdu. Bu ortaklık kapsamında popüler servis önümüzdeki yılın başında konsollara gelecek.

Burada iki ismin dev bir çalışmayla ve yerleşik bir kullanım deneyimi sunması bekleniyor. Yani oyun altyapısından online sistem kadar Discord entegre bir PlayStation dönemi kapıda bulunuyor.

Sony’nin açıklamasına göre Discord’un aylık tam 140 milyonluk aktif kullanıcı kitlesi bulunuyor.

İlgili Video

Read More