Dikkat çeken OPPO A97 5G için resmi görseller sızdırıldı

Türkiye’de resmi olarak yer alan büyük Çin firmalarından OPPO, bu sefer dikkat çekmeyi başaran OPPO A97 5G ile karşımızda.

Yakında lanse edilecek orta üst seviye telefonlardan OPPO A97 5G, bizce şık görünen köşeli bir tasarımla yolda bulunuyor. Üç farklı renkte tasarlandığı görülen telefon, bazı kişileri memnun etmeyecek şekilde ön kamerasını bir damla çentiğe koyuyor. Model hakkında bazı teknik detaylar da bulunuyor. İsminde de geçtiği üzere 5G desteğine sahip olan telefon, OLED değil 6,56 inç LCD ekran üzerine kuruluyor, 8 megapiksel selfie kamerasına sahip, arkasındaki kamera modülünün merkezine 48 megapiksel kamera yerleştiriyor ve 5.000 mAh pil taşıyor. Parmak izi sensörü yan tarafından olan telefon, 3.5mm kulaklık girişini geçmişte bırakmıyor ve sürpriz olmayacağı üzere USB-C portuyla geliyor.

OPPO başka ürünler üzerinde de çalışıyor. Örneğin sağlam bir kaynağa göre OPPO şu an iki farklı yeni katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Firmanın ilk katlanabilir telefonu, detaylarına burada yer verdiğimiz, aynı zamanda yukarıda da görebileceğiniz kompakt Find N modeli olmuştu. Türkiye’ye gelmeyen bu telefondan önemli bilgiler elde eden firma, yeni modelleri direkt olarak Samsung Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold karşısına konumlandırmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu bağlamda cihazlardan birisi dikey, diğeri ise yatay katlanmalı gövde üzerine kuruluyor. 120 Hz ekranlar taşıyacağı aktarılan bu yeni katlanabilir telefonlar, Qualcomm Snapdragon ve MediaTek Dimensity işlemcilere sahip farklı versiyonlar ile karşımıza çıkabilirler.

Yeni OPPO ürünleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Oppo’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

Read More