Dikkat çeken arazi odaklı elektrikli motosiklet: Ox Patagonia

Elektrikli motosiklet pazarına bu sefer arazi odaklı model Ox Patagonia dahil edildi. Model eski ile yeniyi harmanlayan şık bir tasarıma sahip.

Ox Patagonia, retro ile modern çizgiyi bir araya getiren bizce şık ve kaslı bir gövde üzerine kuruluyor. İspanya merkezli olarak doğan elektrikli motosiklet, gündelik kullanıma da uygun ancak daha çok arazi eğlenceleri ve hafta sonu gezileri düşünülerek tasarlanmış durumda. Teknik olarak baktığımız zaman motosiklet 11-kW (15 beygir) maksimum ve 6-kW (8 beygir) sürekli güç sunan bir elektrik motoru üzerine kuruluyor. Bu 50 Nm tork üreten motor ile 110 km/s gibi çoğu kişi için yeterli maksimum hıza ulaşılabiliyor. 22 kg’lık ağırlığı bulunan pil paketi ile 100 km kadar menzil getirdiği aktarılan motosiklet, firmanın ilk modeli olan “care racer” Ox One üzerine kuruluyor. Toplam ağırlığı 160 kg olan Ox Patagonia, bir hızlı şarj sistemine sahip değil. Modelin normal şarj süresi aktarıldığı kadarıyla 100 km menzil için 5 saat kadar sürüyor.

Benzin deposu içerisinde geniş bir saklama alanı bulunan ve burada USB portları taşıyan elektrikli motosiklet, dijital bir gösterge takımına sahip ve aynı zamanda yerleşik olarak GPS temelli navigasyon da sunabiliyor. Yakında araç olduğu zaman bunu gidon bazlı titreşim ile sürücüsüne bildirebilen motosiklet, akıllı telefon bağlantısı da kurabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ox Patagonia, fiyat-performans gözetilerek hazırlanmış bir seçenek. Modelin birçok benzerinden daha ucuz 6.900 euro gibi bir Avrupa fiyatı bulunuyor. Buna rağmen herkese hitap etmeyen motosiklet, önümüzdeki dönemde daha fazla oranda ses getirebilir. Araç eylül ayında satın alanlara gönderilmeye başlanacak.

Elektrikli motosiklet Ox Patagonia yanında bu da ilginizi çekebilir: Huawei’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket

Read More