Dev oyuncu monitörü Samsung Odyssey Ark Türkiye’de satışa çıktı

Teknoloji devi Samsung, CES 2022’de tanıttığı devasa kavisli monitör Samsung Odyssey Ark için Türkiye çıkışını yaptı.

55 inç boyutundaki gövdesinde oldukça yüksek kavise sahip olduğundan çok ses getiren Samsung Odyssey Ark, yurt dışında bir süredir satışta bulunuyor. Bu gerçekten şaşırtan ürün artık Türkiye’de de elde edilebiliyor. Büyük bir satış kanalına eklenen monitörün satış fiyatı ise tam 54.600 TL seviyesinde yer alıyor. Bu fiyat ile ürünün Türkiye’de hitap ettiği kitle elbette çok ama çok kısıtlı hale geliyor. Hazırlanan resmi Türkiye sayfası burada yer alan iddialı oyuncu monitörü, yurt dışında tam 3.500 dolar fiyata sahip.

Büyük boyutu ve yüksek kavis oranına (1000R) rağmen şaşırtıcı şekilde dikey olarak da kullanılabilen Odyssey Ark, 55 inç panelinde 4K çözünürlük ve 165 Hz yenileme hızı sunuyor. İstendiği zaman kaynak görüntüsünü daha ufak boyutlara da getiren monitör, tüm bağlantı sistemlerini firmanın bazı televizyon modellerinde olduğu gibi ayrı bir kutuda sunuyor. Yapısı gereği arkasına erişim zor olduğundan kablosuz bir kontrolcü ile gelen Samsung Odyssey Ark, yansımalara karşı mat bir panel ile donatılmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikey kullanımda sunduğu uçuk kullanıcı deneyimi gerçekten herkesi çok şaşırtan ürün, Smart Monitor serisi gibi akıllı TV özelliklerine de sahip. Yani bu monitör herhangi bir bilgisayar olmadan da kullanılabiliyor, birçok servise yerleşik işletim sistemi üzerinden erişim sağlanabiliyor. VRR destekli dört adet HDMI 2.1 portuyla donatılan ürün, 1.500 nit parlaklık sunuyor ve Mini LED teknolojisini temele alıyor.

Samsung Odyssey Ark yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More