Dark yapımcılarından yeni efsane! 1899!

Netflix’in Alman hit dizisi Dark, Jantje Friese ve Baran bo Odar’ın yaratıcıları yeni iddialı projeleri 1899 ile yakında Netflix’te. Haziran ayında yeni diziye ilk bakışımızı alacağız ve dizinin Kasım 2022 çıkış tarihi bekleniyor.


Dark yapımcılarından yeni efsane! 1899! - Page 1

Adından da anlaşılacağı gibi, yeni dizi bir dönem draması olacak. Dizi şimdi büyük bir oyuncu kadrosu ve küçük bir teaser ile üretimde. Dark‘ın yaratıcıları ve yapım şirketleri Dark Ways’in yakında çıkacak dizilerinden şu ana kadar bildiklerimiz bunlar.

Dark yapımcılarından yeni efsane! 1899! - Page 2

1899’a İlk Bakış Haziran 2022’de Netflix’in Geeked Haftasında Gelecek.

Netflix’in Geeked Week’leri bize gösteriye ve bazı sahnelerin arkasına ilk genişletilmiş bakışımızı verdi. Mors kodu mesajı sayesinde ilk olarak şovun 6 Haziran’da duyurulacağını öğrendik.

1899’un konusu nedir ?

Netflix’in 1899’u Dark’ın yaratıcılarından geliyor , bu yüzden kesinlikle çok benzersiz bir şey bekleyebiliriz. Göstericiler Friese ve Odar, herhangi bir zaman yolculuğu olmaksızın dizinin genel yönü hakkında birkaç ipucu verdi:

Dark yapımcılarından yeni efsane! 1899! - Page 3

“Kendimizi tekrar etmiyoruz, bundan gerçekten nefret ediyoruz ama seyirci için eğlenceli bir bulmaca olacak. Gizemli köklerimize geri dönüyoruz. Gemideki tüm yolcular, çıkmak istemedikleri sırlarla yolculuk etmektedirler. Yine bir bulmaca gibi inşa edilmiştir. Dark’ı yaptığımızı bilen herkes bunun garip, vahşi ve çılgın bir şey olacağından emin olabilir.”

Resmi basın bülteninde yeni dizinin özeti şu şekilde açıklanıyor :

“Orijinal dizi, eski kıtayı Londra’dan New York’a terk etmek için batıya giden bir göçmen buharlı gemi etrafında dönüyor. Avrupa kökenli karma yolcular, yeni yüzyıla ve yurtdışındaki geleceklerine dair umutları ve hayalleri ile birleşiyor. Açık denizde yüzen başka bir göçmen gemisi keşfettiklerinde, yolculukları beklenmedik bir dönüş alır. Gemide buldukları şey, vaat edilen topraklara geçişlerini korkunç bir kabusa çevirecek.”

Dark yapımcılarından yeni efsane! 1899! - Page 4

Güncellenmiş bir özet, neler bekleyebileceğimiz konusunda daha da fazla ipucu sağlar:

Sekiz bölüm, bir göçmen gemisinin Avrupa’dan New York’a yaptığı yolculuk sırasında yaşanan gizemli olayları anlatıyor. Çok çeşitli geçmişlere sahip yolcular, gelecek yüzyılı umutla bekliyorlar.

Hepsi yurtdışında daha iyi bir geleceğin hayalini kuruyor. Açık denizde aylardır kayıp olan ikinci bir gemi keşfettiklerinde yolculukları beklenmedik bir dönüş alır. Gemide buldukları şey, vaat edilmiş topraklara geçişlerini kâbus gibi bir gizeme dönüştürür. Bir sırlar ağı, her yolcunun geçmişini birbirine bağlıyor gibi görünüyor.”

Ortak bir açıklamada Friese ve Odar şu yorumu yaptı:

Read More

Yorum yapın