Crack oyuncularının gözleri yaşlı! Denuvo artık daha güçlü!


Video oyunlarında yer alan DRM (dijital hakların yönetimi) kullanımı hakkında ne düşündüğünüzden bağımsız olarak, endüstri bu yönde daha da ilerliyor gibi görünüyor. Oynaması ücretsiz oyunlar geliştikçe ve oyun başına çok hikayeli DLC’ler AAA oyunları için norm haline geldikçe, Denuvo gibi şirketler de dijital korsanlığa karşı ek korumalar oluşturuyorlar.

Okurlarımızın bir çoğu, video oyunu yayıncıları tarafından kullanılan aynı zamanda çok nefret edilen DRM ve kurcalamaya karşı yazılım çözümleri arasında yer alan Denuvo’ya aşinadırlar. Son yıllarda Denuvo korumalı bir oyun oynamış olma ihtimaliniz var, çünkü bu sistemi kullanan 200’den fazla oyun var.

Denuvo Crack’li oyun dönemini bitirebilir

Fifa 15 ve Dragon Age: Inquisition gibi 2014 oyunlarından tutun Deathloop, Battlefield 2042, Dying Light 2 ve Monster Hunter Rise gibi son çıkan oyunlara kadar hepsi, varsayılan bir tür korsanlığa karşı koruma sistemi yani Denuvo’yu içeriyor.

Bu hafta, tartışmalı DRM çözümünün arkasındaki şirket, indirilebilir içerik (DLC) için sessizce benzer bir özellik başlattı. Basitçe SecureDLC olarak adlandırılan yeni teknoloji, ücretli eklenti içeriğinin ve yalnızca bir mikro dönüşüm yoluyla açılması gereken diğer özelliklerin korsanlığını önlemeyi amaçlıyor.

Torrent oyuncularının baş düşmanı Denuvo artık daha koruyucu!

Denuvo’nun yeni korsanlık koruma sistemi

Denuvo, ek oyun içeriğinin birçok oyun geliştiricisi, özellikle de ücretsiz oyunlar üzerinde çalışanlar için önemli bir gelir akışı olduğunu söylüyor. Şirket, ortalama bir oyuncunun Steam, Epic ve Microsoft Store gibi popüler oyun platformları tarafından sunulan mevcut korumayı atlayan araçları indirip kullanmasının artık önemsiz hale geldiğini söylüyor.

Denuvo’nun genel müdürü Reinhard Blaukovitsch, uygulanması çok kolay olduğu için SecureDLC’nin şu anda zaten kullanımda olduğunu hatırlattı. Tek gerekenin, SecureDLC’nin herhangi bir DLC kilit açma isteği için ek bir doğrulayıcı olarak hareket etmesine izin veren platform AI’da birkaç değişiklik yapması olduğunu açıklıyor.

Ayrıca, “Denuvo, oyunlarının hile, kurcalama ve korsanlığa karşı güvenliğini sağlamak ve oyun deneyimini korumak için oyun geliştiricileri adına tek durak noktası haline geldi. Büyük ve küçük mevcut müşterilerimiz, sonuçlardan çok memnunlar ve gelirlerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmaktan ve inşa etmek için çok çaba harcadıkları bu oyunlar için yeni iş modellerini mümkün kılmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Bu, birçok oyun geliştiricisi için iyi bir haber olsa da, bazı oyuncular için hiç şüphesiz bu heyecandan daha ziyade üzüntü duydukları anlamına geliyor.

Denuvo’nun dezavantajlarından bir kaçı ise sunucularıyla ilgili basit bir sorun olması halinde, sizi bazı oyunlarınıza erişimden mahrum bırakabileceği ve kurcalamaya karşı koruma yazılımı, son teknoloji donanımlarda daha iyi çalışabileceği olarak sıralanabilir. Denuvo’nun ise bu sorunların gelecekte tekrar olmasını engelleyebileceğini düşünüyoruz.

Read More

Yorum yapın