Cooper Bikes’tan yol alırken pilini doldurabilen elektrikli bisiklet modelleri

Elektrikli bisiklet pazarında seçenekler artıyor. Bugün bu konuda gündeme gelen isim Cooper Bikes firması oldu.

Bisiklet pazarının önemli isimlerinden olan Cooper Bikes, bugün tam olarak dört yeni elektrikli bisiklet modeliyle karşımıza çıktı. Firmanın gündelik şehir kullanımına özel olarak hazırladığı bisikletlerin en çok dikkat çeken yanları, yol alırken pillerini doldurabiliyor olmaları. Pedal çevirirken oluşan enerjiyi pillerine aktarabilen bisikletler, bu konuda devasa fark yaratmıyor ancak yine de menzile ekstra bir fayda sağlıyorlar. Aktarıldığı kadarıyla bu sistem aktif edildiği zaman pedal normalden daha sert hale geliyor ve bu sayede daha fazla güç harcanarak enerji toplanıyor. Aynı zamanda fren yapıldığı zaman oluşan enerjiyi de pil aktarabilen bisikletler, Avrupa yasal limitleri nedeniyle 25 km/s hızın üstüne çıkamıyor. Bünyelerinde 40 Nm tork üreten bir elektrik motoru bulunan klasik modeller, 173 Wh gibi küçük sayılacak piller üzerine kuruluyor.

Tam olarak CR-7E Randonneur, CS1E Singlespeed, CG-7E Classic Gents ve CL-7E Classic Ladies isimlerine sahip olan modeller, iki farklı renge sahipler. Bisikletlerden sadece CS1E Singlespeed üzerinde Gates imzalı karbon kayışa yer veren Cooper Bikes, hazırladığı yeni elektrikli bisiklet modelleri için net menzil değerleri vermiyor ancak burada aşırı bir kapsama alanı beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geliştirilen elektrikli bisiklet modellerinin Avrupa satış fiyatları 2.400 euro seviyesinden başlıyor. Satışları yakında olacak ürünler, herkese hitap etmiyor ancak rekabetin içerisinde kendilerini göstermeyi biliyor.

Elektrikli bisiklet gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More