Cooler Master, ayakkabı formundaki PC kasası ile dikkat çektiCooler Master

Çevre birimleri konusunda dünya devi isimlerden Cooler Master, bu sefer şaşırttı ve ayakkabı formundaki PC kasası “Sneaker X PC” ile dikkat çekti.

Şu an piyasada çok ilginç çok sayıda PC kasası bulmak mümkün. Ancak her zaman rakiplerinin önüne geçmeyi başararak dikkat çekebilen birileri oluyor. Örneğin CES 2022’de tanıtılan detaylarına burada yer verdiğimiz kasa çok ses getirmişti. Bunlardan birisine de Cooler Master imzasını attı. Firmanın Case Mod World Series 2020 merkezli yarışma üzerinde JMDF ile ortaklaşa geliştirdiği Sneaker X PC, gerçek anlamda spor ayakkabı formunda hazırlanmış bir bilgisayar kasası.

Şimdilik iki farklı renkte görülen ve oldukça ufak olan ürün, buna karşın firmaya göre modern tüm CPU ve GPU’lar ile kullanılabilecek kurumlara destek veriyor. Elbette her donanım parçasına uygun olmayan ürün, birçok kişinin dikkatini çekebilecek izlenimi oluşturuyor.

Yan tarafındaki amortisör ile endüstriyel yapısı güçlendirilen Cooler Master Sneaker X PC, açık yapısıyla soğutma konusunda büyük bir sorun yaratacak gibi durmuyor ve söylendiği kadarıyla 600W güç kaynağı üzerine kurulabiliyor. Ancak bu kesin değil çünkü ürün hakkında birçok detay henüz tam olarak paylaşılmıyor.

Henüz Sneaker X PC için bir fiyat da vermeyen Cooler Master, bu ürünü 30. yaş gününe özel olarak hazırlamış durumda. Bu açıdan üründen pazara çok sayıda çıkarılmayabilir, bu açıdan da fiyat çok yüksek olabilir.

İlginizi Çekebilir: Yerli otomobil tasarlayan firmadan geleceğin traktörü

Read More