Citroen’in Türkiye üzerinden dünyaya duyuracağı yeni modelinin ismi belli oldu [Video]

Global lansmanı bu hafta Türkiye’de gerçekleştirilecek olan Citroen imzalı yeni model, resmi kaynaklarca ilk kez gösterildi.

Şu sıralar elektrikli mikromobilite çözümü Ami’nin satış başarısıyla Türkiye gündeminde olan Citroen, bir sürede daha satırların üst sıralarında kendisine yer açacak. Ürün gamına yepyeni bir model ekleme hazırlanan Fransız üretici, aracın global tanıtımını bu hafta içerisinde Türkiye’de gerçekleştirecek. Bizim de bu etkinlik kapsamında tanışma fırsatına erişeceğimiz yeni modeli bir süredir sır gibi saklayan resmi kaynaklar, tanıtıma sayılı günler kala nihayet ipuçlarını göndermeye başladı. Bugün gönderilen kısa bir video ile karşımıza çıkarılan otomobilin “C4x” adıyla seri üretime taşınacağını görüyoruz. Citroen C4x için paylaşılan kısa sekanslarda tamamen elektrikli versiyonun kullanılması da şüphesiz dikkat çekici detaylar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen C4x için masadaki beklentiler

C4 ve C5X arasındaki boşlukta konumlacak olan yeni C4x’in, segment olarak ise C-Elysee’den doğan boşluğu doldurması bekleniyor. Bu dinamiklerde fastback çizgileriyle yoğurulmuş bir kompakt sedanla karşılaşmayı beklediğimizi söyleyebiliriz. Görüntülere baktığımızda ön bölümündeki tasarımını doğrudan C4’ten aldığını gördüğümüz modelin arka tarafı ise kendine has karakterinin getirisi olarak farklı formlar barındıracak. İpucu paylaşımıyla gösterimi de yapılan e-C4x modeli içinse yine tam elektrikli C4’ün teknik sınırlarını baz almak mümkün. Bir süredir Türkiye’de de satışta olan e-C4, 136 beygir güç ve 260 Nm tork üreten tek elektrik motoruyla geliyor. Bu dinamiklerde maksimumda 150 km/s hıza erişebilen modelin 350 kilometrelik menzil değeri olduğunu da belirtmekte fayda var. Renault Taliant ve Honda City gibi isimlere potansiyel rakip niteliğindeki yeni Citroen C4x ile ilgili tüm gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Video

The kingdom is growing, and not just a little. See you on June 29th for a BIG announcement. pic.twitter.com/SjSuxbk2sS

— Citroën (@Citroen) June 27, 2022

Read More