Citroen e-C4, dikkat çeken fiyatı ve 1 yıllık ücretsiz şarj desteğiyle Türkiye’deCitroen e-C4

Benzinli versiyonla aynı fiyata Türkiye’ye giriş yapan Citroen e-C4, lansmana özel hediyeleriyle de oldukça cazip konumda.

Elektrikli otomobil modellerinin Türkiye’deki sayısı artmaya devam ediyor. Özellikle 2022 içerisinde hiç olmadığı kadar yeni üye kazanan segmente, ekim ayı ile birlikte Citroen e-C4 de giriş yaptı. Geçtiğimiz süreçte paylaşılan planlamaya paralel olarak Türkiye listelerine giriş yapan e-C4, fiyatıyla pazarın en erişilebilir seçeneklerinen biri olacak. “1.2 PureTech 130 HP Shine Bold EAT8” kombinasyonlu C4 ile aynı olmak üzere 786.000 TL’lik fiyatla satışlarına başlanan model için ücretsiz şarj desteği de dikkat çekiyor. Citroën Türkiye, e-C4 satın alan müşterilere lansmana özel olarak duvar tipi şarj cihazı ve E-Şarj noktalarından da 1 yıl boyunca ücretsiz şarj hediye ediyor. 20.000 TL değerindeki bu destek, yılda ortalama 15.000 km yapan bir kullanıcının ihtiyacını karşılayacak. Elektrikli C4’te ısı pompasının da standart sunulması oldukça önemli. Araç bu sayede iklimlendirme kullanımlarında ortaya çıkacak enerjiyi bataryadan sağlamıyor.

Citroen e-C4

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen e-C4 teknik özellikleri

PSA grubunun elektrikli modellerinden bildiğimiz altyapı elemanları üzerine yükselen e-C4, bu formül sayesinde 136 beygir güç ve 260 Nm tork üreten tek elektrik motoruyla geliyor. Bu üniteyle aracın maksimumda 150 km/s hıza erişebilecek olması da öne çıkan rakamlar arasında. Batarya tarafında da standart bir paketle tercih edilebilen e-C4, güncel test standartlarında 350 kilometrelik menzil kat edebiliyor. Kompakt bataryası 100 kW hızlı şarj teknolojisiyle kombin edilen modelde, böyle bir kaynak üzerinden 30 dakika gibi bir sürede yüzde 10’dan yüzde 80’lik doluluk seviyesi görülebilecek. Yine böyle bir kaynak ile 10 dakikalık dolumla kullanıcılar 100 kilometre yol kat edebilecek. Citroen’in hediye ettiği Wall Box ise e-C4’ün bataryasını 7 saat 30 dakikada dolu hale getirebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More