Çin’in en çok satan elektrikli otomobili Cabrio versiyonuna kavuşuyor

Çin’deki elektrikli otomobil satışlarında uzun süredir liderliği bırakmayan Wuling Hong Guan Mini, 2022 model yılıyla yeni versiyona kavuşuyor.

Dünyanın en büyük pazarlarından birisi ola Çin’de, elektrikli otomobil furyasının yayılması da uzun sürmedi. Giriş segmentinden başlayıp premiuma kadar uzanan zengin model çeşitliliğiyle kısa sürede şekillenen pazarın satış bazındaki lideri ise bir fiyat/performans şampiyonu. Ucuz ulaşım ihtiyacının güncel cevabı olarak karşımızda duran Wuling Hong Guan Mini, SAIC-GM-Wuling ortaklığıyla satış rekorları kırıyor. Yıllık ortalamada 400 bin satış adedi yakalayan model, 4.400 dolarlık fiyatıyla bugün bakıldığında pek çok pazar için şehir içi ulaşımda kurtarıcı niteliklerde. Kısa süre önce Türkiye lansmanı yapılan Citroen Ami’den de hatırı sayılır derecede ucuz olan bu modelin, dört kişilik yolcu kapasitesi sunabiliyor olması da onu cazip kılan etmenler arasında. Kullanıcı tarafındaki ilgiden fazlasıyla memnun olan marka tarafı da, bu yıl içerisinde konsept olarak tanıtılan Cabrio versiyonunu üretime almaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Wuling Hong Guan Mini için öne çıkan teknik özellikler

Süper mini olarak nitelendirilmesine rağmen iç tasarımında binek modelleri aratmayan bir yapı barındıran Wuling Hong Guan Mini, Çin basının da büyük ilgi gösterdiği bir araç. Yerel kaynaklar tarafından Cabrio versiyonuyla ilgili servis edilen detaylarda, 2022 model yılıyla birlikte üretim sürecinin başlayacağı ön plana çıkarılıyor. Bu reçete ile birlikte iki kişilik bir araca dönüşecek olan Wuling Hong Guan Mini’nin kullanıcı kitlesini artırmada önemli etkisi olacak gibi. Çin’de iki farklı batarya paketiyle satışa sunulan modelde, 120 kilometre ve 170 kilometre olmak üzere farklı menzil seviyeleri yakalanabiliyor. 20 kW (27 beygir) güç ve 85 Nm tork üreten bir elektrik motorunun standart olarak sunulduğu bu versiyonlarda 100 km/s maksimum hıza kadar erişmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın

Read More