Çin, dünya dışı uygarlıkların kanıtlarını tespit ettiği verileri silmiş!


Çin, uzaylı uygarlıkların belirtilerini mi keşfetti? Ülkenin devlet destekli Science and Technology Daily gazetesine göre, olası yeni yapay sinyallerin tespiti, durumun böyle olabileceğini gösteriyor.

Bloomberg’e göre, Çin’in ortadan kaldırdığı bazı raporlar, dar bantlı elektromanyetik sinyallerin beş yüz metre çapındaki (1.600 fit) Açıklıklı Küresel Radyo Teleskopu (FAST) tarafından tespit edildiğini ortaya çıkardı. Bu teleskop (Eye) dünyanın en büyük ve en hassas radyo teleskopu. Orijinal raporun tam olarak neden kaldırıldığı ise henüz net değil.

Çin dünya dışı uygarlıkları keşfetmiş olabilir

Düşük frekanslı radyo dalgalarına karşı son derece hassas olan FAST, Evrende akıllı dünya dışı iletişimleri araştırmak için Ekim 2016’da Breakthrough Listen SETI projesine katıldı. Teleskop 2020’de tam olarak faaliyete geçtiğinden bu yana, görev için tasarlanmış arka uç ekipmanla donatıldığından beri uzaylı yaşamını aramaya devam ediyor. Çin’in elindeki dünyanın en büyük teleskobu ile keşfettiği bu gizli sinyal dünya dışı uygarlıklardan geldiği ihtimali bulunduruyor.

Çin dünya dışı yaşamları bulabileceklerini açıkladı!

Pekin Normal Üniversitesi, Çin Bilimler Akademisi Ulusal Astronomi Gözlemevi ve Üniversite tarafından ortaklaşa kurulan dünya dışı medeniyet arama ekibinin baş bilimcisi Zhang Tonjie, yeni sinyallerin daha önce yakalananlardan farklı olduğunu ve ekibin bunları araştırdığını söyledi.

Zhang, 2020’de 2019’da toplanan verileri işlerken iki set şüpheli veri bulunduğunu ve 2022’de öte gezegen hedeflerinin gözlem verilerinden bir başka şüpheli veri bulunduğunu söyledi. Yeni uzaylı dostlarımızı karşılama hazırlıklarına başlamadan önce, Zhang çok önemli bir uyarıda bulundu: “Şüpheli sinyal ayrıca bir tür radyo paraziti olabilir, bunun daha fazla teyit edilmesi veya ekarte edilmesi gerekiyor. Bu uzun bir süreç olabilir.” dedi.

NASA’da yakın zamanda uzaylı yaşamıyla alakalı yeni bir araştırma ekibi kurduğunu açıklamıştı. Uzay araştırmaları gittikçe artmaya başladı.

Zhang daha önce, Dünya’nın kaynaklarını almak isteyebilecek uzaylı yaşamı aramaya karşı dikkatli olmamız gerektiği teorisine katılmadığını söyledi. “Fırtınalı karanlık bir denizde bir tekneye bindiğinizi ve uzaktaki başka bir yelkenli tekneden zayıf bir ışık gördüğünüzü hayal edin. Onu vurmak için silahınızı mı çıkaracaksınız, yoksa yardım edip birbirinize güvenebilmek için onu bulacak mısınız? Bir gün Dünya’da hayatta kalamayabiliriz. Uzaylı uygarlıkların yardımına ihtiyacımız olacak” dedi.

Read More

Yorum yapın