Çift fan, ikinci pil ve kulaklık girişine sahip iPhone 13 Pro Max “Ultra” yapıldıiPhone 13 Pro Max

Apple’ın sattığı en pahalı iPhone modeli olan iPhone 13 Pro Max için dikkat çeken bir çalışmaya imza atıldı. Telefon modifiye edildi.

Yang Changshun isimli kişi kısa süre önce şaşırtıcı bir çalışmaya imza attı ve kalınlığını ikiye katladığı iPhone 13 Pro Max telefon modeline ikinci pil, normalde olmayan 3,5 kulaklık girişi ve yine normalde olmayan USB-C portu ekledi. Yang Changshun sadece bununla da yetinmedi. Bu isminin sonuna “Ultra” takısı eklenen telefona Apple’ın tercih etmediği iki adet aktif olarak çalışan fan yerleştirildi. Bu büyük değişiklikler sonrasında kullanım ömrünün iki katına çıktığı aktarılan telefon, aynı zamanda fanlar sayesinde performans kazandı. Bu cihaz açık ara son dönemde gördüğümüz en ilginç iPhone özelleştirmelerinden birisi oldu. Daha önce iPhone’lar sadece USB-C portunun eklenmesiyle ses getirmişti.

Geçtiğimiz ay dünyanın USB-C portuna sahip ilk iPhone modeli sonrasında USB-C portuna sahip ilk iPhone 12 Pro Max, Ebay’de satışa çıkmıştı. Kısaca hatırlamak adına Ken Pillonel, geçtiğimiz yılın sonunda karşımıza USB-C portu olan bir iPhone X ile çıkmıştı. Bunun için özel çalışmalar yapan yani sadece Lightning portunu çıkarıp yerine USB-C takarak durumu değiştirmeyen Pillonel, yaptığı çalışmanın özel donanım modifikasyonları ile işlevsel olduğunu göstermişti. Bu telefon Ebay üzerinden satılmıştı ve takılan USB-C portu, gerçek anlamda şarj ve veri aktarımı için kullanılabiliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha sonra ise DEEP isimli firma tarafından hazırlanan bir USB-C portuna sahip iPhone 12 Pro Max modeli açık artırma şeklinde satışa sunulmuştu. Bu telefonun portu da hem şarj hem de veri için kullanulabiliyordu.

Yapılan modifikasyonlar sonrasında telefon çok farklı bir hale gelmiş 

iPhone 13 Pro Max yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More