Çift ekranlı dizüstü Lenovo ThinkBook Plus için yeni görseller geldi

CES 2022 öncesinde Evan Blass sızıntılara başladı ve çift ekranlı ilginç dizüstü Lenovo ThinkBook Plus için yeni görseller paylaştı.

Lenovo ThinkBook Plus, dizüstü pazarında herkese hitap etmeyen özel bir model konumunda yer alıyor. İlk sızıntısı geçtiğimiz aylarda yine Evan Blass (Evleaks) tarafından yapılan model, özellikle bünyesinde yer alan ikinci ekran ile dikkat çekiyor.

Piyasada birçok çift ekranlı diz üstü yer alıyor ancak Lenovo ilginç bir adım atarak dikey formdaki ikinci ekranı klavyenin sağ tarafına konumlandırıyor. Bu ekranı dizüstüyle beraber verdiği kalem ile çizim yapılması ya da hızlı uygulama kontrolleri için hazırlayan Lenovo, dizüstünde ana olarak geniş açı bir ekrana yer vermiş.

Halen ortaya çıkan tek teknik detayı 17 inç boyutundaki bu ana ekranı olan Lenovo Thinkbook Plus, yeni sızıntı ile netleştiği üzere Harman Kardon imzalı ses sistemi taşıyor ve güç tuşuna parmak izi sensörünü entegre ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oldukça ince olduğu dikkatlerden kaçmayan Lenovo ThinkBook Plus, henüz kaça satılacak bilinmiyor ancak kesinlikle ucuz olması beklenmiyor. CESS 2022’de tanıtıldıktan sonra Türkiye’de de satılması olası olan ürün, özellikle tasarımcıların dikkatini çekebilir. Bazı giriş çıkış portları arkada olan ürün, ikinci ekrana ek olarak touchpad birimini de eksik etmiyor.

Read More