Ciddi abone kaybeden Netflix, gelecek için film odağını değiştiriyor

Son dönemde ciddi şekilde abone kaybeden, abone kaybının daha da artması beklenen Netflix, gelecek için film odağını değiştirdi.

2022’nin ilk üç ayında 2021’in son üç ayına oranla 200 bin abone kaybeden ve yapılan resmî açıklamaya göre abone kaybı ikinci çeyrekte tam 2 milyon seviyesine ulaşacak olan şirket, son dönemde rakiplerin etkisiyle ve düşen içerik kalitesiyle bir kriz ortamına girmiş durumda. Yapılan bir ankete ve araştırma sonuçlarına göre üç yıldan fazladır Netflix içerisinde kalmayı sürdüren kişiler dahi aboneliklerini iptal etmeye başladı. Bu durum elbette oldukça kötü görünüyor ve firma bu nedenle odak değiştirmeye başladı. Örneğin ortaya çıkan son raporlara göre Netflix gelecekte “daha az ancak daha büyük ve daha iyi filmlere odaklanacak”. Burada küçük yapımları ortadan kaldırmayacak firma, örneğin 10 milyon dolara iki farklı film çekmek yerine artık 20 milyon dolara daha iyi ve büyük bir işi tercih edecek.

Don’t Look up, Red Notice ve The Adam Project gibi büyük özel filmlerden elde ettiği geri dönüşten çok memnun olan Netflix, bu yeni odağı ile elbette mantıklı bir adım atıyor. Çoğu kullanıcı söz konusu film olduğu zaman daha az sayıda ancak kaliteli içerikleri görmek istiyor. Firmanın bu yeni odağı diziler için de düşünüp düşünmediği şimdilik bilinmiyor. Netflix’in son dönemde abone kaybetmesinin arkasında art arda gelen ve pek beğenilmeyen birçok dizi içeriğinin de büyük etkisi bulunuyor.

Netflix’in film tarafındaki en iddialı yapılmalarından birisi, tam 200 milyon dolarlık yapım maliyeti ile dikkat çeken The Gray Man olacak. İlk resmi fragmanını sayfanın üstünde izleyebileceğiniz Netflix’in en pahalı filmi, şimdilik oluşan büyük beklentiyi çok fazla karşılayabilecek gibi görünmüyor ancak yine de ses getiriyor. Film için Netflix Türkiye şunu açıklıyor:

“Yönetmenliğini Anthony Russo ve Joe Russo’nun üstlendiği, Netflix/AGBO ortak yapımı olan bu casus geriliminde THE GRAY MAN’i Ryan Gosling, onun psikopat düşmanını ise Chris Evans canlandırıyor. Tüm dünyada, 22 Temmuz’da, Netflix’te. Ana de Armas, Regé-Jean Page, Billy Bob Thornton, Jessica Henwick, Dhanush, Wagner Moura ve Alfre Woodard’ın da rol aldığı ve Mark Greaney’nin aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaryosu Joe Russo, Christopher Markus ve Stephen McFeely’nin imzasını taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

THE GRAY MAN, CIA ajanı Court Gentry’nin (Ryan Gosling), namıdiğer Sierra Six’in hikâyesini anlatıyor. Eski CIA denetleyicisi Donald Fitzroy (Billy Bob Thornton) tarafından federal hapishaneden çıkarılıp teşkilata getirilen Gentry, bir zamanlar CIA tarafından desteklenen son derece yetenekli bir ölüm makinesiydi.

Fakat artık roller tersine döndü ve Six, onu ortadan kaldırmak için her şeyi yapmaya hazır olan CIA’deki eski ortağı Lloyd Hansen (Chris Evans) tarafından dünya çapında bir insan avının hedefi hâline getirildi. Neyse ki ajan Dani Miranda (Ana de Armas) arkasını kolluyor ve Six’in buna gerçekten ihtiyacı var.”

Netflix hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi

Read More