Chevrolet Blazer EV; duyurusu yapılan model premium tasarımıyla dikkat çekiyor

Geçmişi 60’ların sonuna kadar uzanan isminin yeni bir evrimle geleceğe taşınacağı Chevrolet Blazer EV, dış tasarımıyla kesinlikle dikkatlerden kaçmayacak.

Chevy’nin tüketici elektroniği fuarı CES 2022 kapsamında duyurusunu gerçekleştirdiği elektrikli modeller, markanın kısa vade planlarının da yansıması niteliğinde. Organizasyon kapsamında tanıtttığı modellerin tamamını önümüzdeki 2 yıllık süre içerisinde satışa sunmak isteyen marka, doğrusunu söylemek gerekirse rakiplerinin hızlı dönüşümüne ayak uydurmak için bir zorunluluğu kapatacak. Silverado EV ile Ford’un F-150 Lightning ile yakaladığı ciddi başarıya cevap verecek olan marka, kendi tarihi içerisinde önemli bir yeri olan Blazer rozetine de elektrik geleceğinde yer verecek. Kökleri 60’ların sonuna kadar dayanan modelin farklı gövde tiplerine evrilerek günümüze kadar ulaşması, 2023 yılıda yeni bir evrimle devam edecek. Teknik detaylarından şimdilik uzak olduğumuz Chevrolet Blazer EV, premium hissettiren tasarımıyla akıllarımıza İskandinav minimalizmini getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chevrolet Blazer EV için teknik beklentiler Equinox EV ile aynı

General Motors’un Ultium mimarisi üzerine geliştirilecek olan Blazer EV de tıpkı Equinox EV’de olduğu gibi bambaşka bir SUV olarak elektriğe geçiş yapacak. Aracın tasarımıyla birlikte sürüş karakterini de doğrudan etkileyecek olan yeniliklerle birlikte işin teknoloji tarafı da yeni boyuta taşınıyor. Bağlanılabilirlik, üst seviye adaptif ve pasif sürüş destek sistemleri gibi parçalarla birlikte kullanıcı deneyiminde daha fazla teknolojinin kapıları açılacak. Aracın teknik detayları ise Equinox EV’deki gibi şimdilik paylaşılmazken, menzil tarafındaki beklentinin maksimumda 500-550 kilometre aralığında olduğunu belirtmekte fayda var. General Motors grubunun elektrik rekabetinde önemli oyuncuları olacak bu iki modelle birlikte yeni Bolt da 2024’e kadar ürün gamına dahil edilecek.

Togg Sedan video

Read More