Celcius tokeni, yüksek alarmda! Haritadan silinecek mi?


New Jersey merkezli Celsius Network LLC, şirkete göre 11 milyar doların üzerinde varlığa sahip, dünyanın en büyük kripto kredi şirketlerinden biri. Ancak son zamanlarda zor günler yaşıyor. Sadece Mayıs ayında %60’tan fazla düşüş yaşadı!

Celcius tokeni, yüksek alarmda! Haritadan silinecek mi?

Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesi sonrası, tüm piyasaların düşüşe geçmesi ile Celsius’ta da sorunlar başlamış gibi görünüyor. Bir gazeteci olan Jacob Silverman, Twitter’da kısa bir süre içinde yönetim altındaki Celsius varlıklarının 5 milyar dolar azaldığını, şu ifadelerle belirtti:

“Kripto bankası/borç veren Celsius’ta işler kötü geliyor. AUM iki haftadan kısa bir sürede 5 milyar dolar düştü. Müşteriler isyan ediyor. CEO, AMA’lardaki insanlara para ödüyor ve bağırıyor. Çılgın verimler her zaman sürdürülemezdi.”

CEL tokeni son 24 saatte %3,69 düşüşle 0,799 $’dan işlem gördü, ayrıca geçen hafta %20’den fazla ve iki haftalık bir dönemde %63’lük acı bir kayıp yaşadı.

CEL – USD grafiği Kaynak: Coinmarketcap

Şirketin Ekim 2021’de bir finansman turunda 400 milyon dolar toplamasına rağmen, kullanıcılar token fiyatı düşmeye başladığından alım satımın likit olmadığını ve bunun da yatırımcıların kayıplarını daha da artırdığını bildirdi. Yatırımcılar ve şirketin CEO’su arasındaki bu alışveriş, filtrelenmemiş konuşmaların yapılabileceği çevrimiçi bir alan olan Twitter Spaces üzerinden gerçekleşti.

Celsius kısa süre önce, 16 Mayıs’ta SEC’e gizli olarak başvuruda  bulunduğundan Bitcoin madenciliği yan kuruluşunun yayına girebileceğini duyurdu. Bu iş, işin borç verme bölümünde likiditeyi desteklemek ve genel olarak karlılığı artırmak için kullanılabilir.

Celsius çevresindeki durum çözüldüğü ve daha fazla kırmızı bayrak ön plana çıktığı için vaat edilen yüksek verimler gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor.

Read More

Yorum yapın