CD Projekt Red, yeni The Witcher oyunu için ilk duyuruyu yaptıCD Projekt Red, yeni The Witcher oyunu

CD Projekt Red, uzun zamandır beklenen yeni The Witcher oyunu için ilk duyuruyu yaptı. Firma şimdilik bir geliştirme duyurusu gerçekleştirdi.

The Witcher, The Witcher 2: Assassins of Kings ve The Witcher 3: Wild Hunt sonrasında karşımıza çıkacak yeni The Witcher oyunu için geliştirme çalışmaları resmi olarak başladı. CD Projekt Red tarafından yapılan oyun için şimdilik maalesef çok fazla detay verilmiyor. Firma sadece oyunun kendi oyun motorları REDengine yerine Unreal Engine 5 ile geliştirileceğini aktarıyor. Bu detay oyunun grafiksel olarak inanılmaz iyi olacağı anlamına geliyor. Hatta Unreal Engine 5 oyun motoru özelinde motorun geliştiricisi Epic Games ile beraber çalışacaklarını da söyleyen CD Projekt Red, bu açıdan etkileyici büyüklükte bir açık dünyada görsel şov sunacak izlenimi oluşturuyor.

Özellikle serinin son yapımı Wild Hunt, oyun dünyasının en çok sevilen ve beğenilen yapımları arasında yer alıyor. Önümüzdeki dönemde yeni nesil yaması ile daha da iyi görünür hale gelecek Wild Hunt, yeni Witcher oyunu için beklentiyi inanılmaz yükseltiyor. Bu oyunun halen milyonlarca aktif oyuncusu bulunuyor.

Son oyunu Cyberpunk 2077 ile gerçek anlamda felaket bir çıkış yapan (Oyun için yama çalışmaları halen aktif olarak sürüyor) ve oyuncuları fazlasıyla üzen CD Projekt Red, bu açıdan yeni Witcher oyununa çok ama çok büyük özen gösterecektir.

Şimdilik yeni oyun için bir tarih ise verilmiyor. Ancak firmaya milyonlarca dolar para kazandıran serinin yeni üyesi kesinlikle 2022’de gelecek bir yapım konumunda yer almıyor. Bu oyunun 2023 yılında çıkması da şimdilik pek olası görünmüyor. Ancak bunun “kesin” olmadığını net olarak belirtelim.

https://t.co/XtbfqscMWr pic.twitter.com/eK6ZIbfLRa

— The Witcher (@witchergame) March 21, 2022

Yeni The Witcher oyunu yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More