Cardano sahipleri, tüm zamanların en yüksek arzını elinde tutuyor!


Cardano (ADA), birkaç gün boyunca kırmızıda işlem gördükten sonra, ADA sahiplerinin yakın zamanda yeni bir rekor kıran token arzlarını sürekli olarak biriktirmesiyle 1.22 $’a geri döndü.

Cardano sahipleri, tüm zamanların en yüksek arzını elinde tutuyor!

Zincir üzeri ve sosyal metrik platformu Santiment tarafından 4 Nisan’da paylaşılan bir tabloya göre, 100 ila 100.000 dolar arasında değere sahip ADA sahipleri, mevcut arzın %16,8’i ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kaynak: Santiment

Grafiğe göre, düşük seviyeli adresler (varlıklarda 100 doların altında) şu anda cüzdanlarında ADA arzının yalnızca %0.128’ine sahip, ancak yine de sayıları artıyor. 

Öte yandan, yüksek seviyeli adresler veya sözde balinalar (100.000 dolardan fazla tutan) düşüşte ve 3 Nisan itibariyle tüm zamanların en düşük seviyesi olan ADA arzının %83,1’ine sahipler.

Cardano ekosistemi büyümeye devam edecek mi?

Cardano’nun fiyatı toparlanma belirtileri gösterdiğinden, kripto topluluğu fiyatının daha da artabileceğine inanıyor. Finans analizleri ile bilinen Finbold’un daha önce bildirdiği gibi, CoinMarketCap’teki topluluk, Cardano’nun Nisan 2022’nin sonuna kadar 1,35 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor.

Bu arada, Cardano tabanlı akıllı sözleşmelerin sayısı da artmaya devam ediyor ve yakın zamanda ilk kez 2.000’i aştı. Bu, platformun akıllı sözleşme işlevselliğini içerecek şekilde yükseltilmesinden sonra kaydedilen Plutus Komut Dosyası sayısındaki artışta gösterilir.

Diğer yandan ise, Cardano 24 saat içinde %4,52 ve önceki yedi gün içinde %3,76 artışla 1,20 dolardan işlem gördü.

7 günlük ADA fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

Read More

Yorum yapın