Cardano, haftada 70’den fazla akıllı sözleşme ekliyor! Peki etkisini ne zaman gösterecek!


Eylül 2021’deki büyük bir yükseltmeden sonra, Cardano ( ADA ) blok zinciri ekosistemi, yeni özellikler ve güncellemeler ile, özellikle de merkezi olmayan ağa eklenen akıllı sözleşmelerin sayısı açısından muazzam büyümesini sürdürdü.

Cardano, haftada 70’den fazla akıllı sözleşme ekliyor! Peki etkisini ne zaman gösterecek!

Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından elde edilen verilere göre, Plutus (Cardano tabanlı bir akıllı sözleşme platformu) 8 Nisan ile 8 Mayıs arasında çarpıcı bir büyüme kaydetti. Bu dönemde en büyük Proof-of-Stake ( PoS ) blok zinciri 283 yeni akıllı sözleşme ekledi, 8 Nisan’da 2.400 olan akıllı sözleşmelerin sayısı 8 Mayıs’ta 2.683’e çıkmış durumda.

Başka bir deyişle, bu, Cardano Blockchain Insights’ın gösterdiği gibi, Cardano’nun iki tarih arasında her hafta ortalama 70’den fazla yeni akıllı sözleşme eklediği anlamına geliyor.

Cardano ağındaki Plutus komut dosyaları (akıllı sözleşmeler). Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Grafik, Cardano ağında çalışan Plutus platformuna dayalı gerçek akıllı sözleşmeleri temsil ediyor. İlk olarak, bir hardfork etkinliğinin parçası olarak Eylül 2021’de Alonzo yükseltmesinin dağıtımından sonra ağda canlı yayına geçtiler.

ADA kilometre taşları yığılmaya devam ediyor

Son gelişme, Cardano’nun bir sonraki hardfork etkinliğine hazırlanırken geldi. Haziran 2022’de yapılması planlanan Vasil hardfork. Amacı protokolü büyütmek ve işlem hacmini ve bununla birlikte hacmini ve likiditesini önemli ölçüde artırmaktır.

Ağ, Nisan ayında toplam ADA cüzdan sahibi sayısını 3 milyona çıkardıktan sonra, ADA üzerine inşa edilen 400 yeni proje ve bir ayda 100.000’e yakın cüzdan eklemek de dahil olmak üzere bir dizi önemli dönüm noktasına ulaştı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın