Call of Duty: Modern Warfare II tüm zamanların satış rekorunu kırabilir!


Activision Blizzard’ın gündemi bu aralar bir hayli yoğun. Uzun bir süredir Microsoft tarafından satın alınmak istenen Activision Blizzard aslında maddi konularda çoktan Microsoft ile anlaşmayı tamamladı. Bununla birlikte söz konusu alım öylesine büyük bir olay ki, tek başına bu iki şirketin aralarında anlaşması yetmiyor. Başta Sony olmak üzere pek çok isim bu satın alıma karşı çıkarken, devletler bazında da birçok düzenleyici kurum Microsoft’un bu alımının oyun sektöründeki rekabeti nasıl etkileyeceğini soruşturmaya başladı.

İşte bugün açıklanan yeni bir veri, Sony’nin neden Microsoft’un Activision’ı satın almasına bu kadar karşı çıktığını daha iyi anlamamızı sağlıyor.

Call of Duty: Modern Warfare II tüm zamanların satış rekorunu kırabilir!

Ünlü oyun şirketinden gelen son bilgilendirmeye göre Call of Duty: Modern Warfare II, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ikinci haftasında da haftanın en çok satılan oyunu oldu. Bu aslında yeni çıkan bir oyun için oldukça normal bir durum. Ancak asıl inanılmaz olan şey açıklamanın devamında gizli.

Yapılan açıklamaya göre, 10. günün sonu itibariyle sadece satış gelirleri 1 milyar doları geride bırakan Call of Duty: Modern Warfare II, 2022 yılının en çok satılan oyunu olmayı başardı. Böylesi bir başarıya sadece 10 günde ulaşan oyunun daha önümüzde bu rekorunu geliştirebilmesi için neredeyse 20 gün daha var. Öte yandan Call of Duty: Modern Warfare II’nin bu başarısının PlayStation 5 konsol satışını da arttırdığı gelen bilgiler arasında. İşte tüm bu sebeplerden dolayı, Microsoft’un Activision’ı satın almasına kolay kolay müsaade edilmeyeceğini söyleyebiliriz.

Read More

Yorum yapın