Bugatti’nin yeni modeli fiyatıyla “bu kadar da olmaz” dedirtiyor


Otomobiller, insanları bir yerden bir yere götürebilmek amacıyla icat edilmiş araçlardır. Ancak zaman içerisinde bu işlevlerinin çok üzerinde misyonlara sahip olan bu araçlar, teknolojinin gelişmesi ve zengin insan sayısının artmasıyla birlikte bir anda statü ve prestij göstergesi olarak da kullanılmaya başlandı. İşte Volkswagen AG bünyesinde ki Bugatti’de, müşterilerine bu türden araçlar sunmasıyla ünlenen bir şirket oldu.

Bugatti’nin en meşhur modeli hiç şüphesiz Veyron’dan başkası değil. Bununla birlikte hız göstergesinde tam 500km/s’lik ibreye sahip olan yeni Mistral, dünyanın en hızlı Roadstar modeli olması yönüyle kardeşini geride bırakabilir. Evet Bugatti’nin yeni tanıtılan ve ismini Fransa’da esen bir rüzgar türünden alan Mistral modeli, Veyron’da da gördüğümüz W16 motoruna sahip. Mistral için yeniden tasarlanmış bu motor sayesinde aracın 500km/s hızına çıkması da mümkün.

Bugatti’nin yeni modeli fiyatıyla “bu kadar da olmaz” dedirtiyor

Sınırlı sayıda üretilen bu araçta kullanılan ve daha önce hız rekorunu kıran Chiron Super Sport modelinde de bulunan W16 motoru tam 1.600 beygir gücüne sahip. Üstü açılır bir model olan Mistral, siyah ve sarı iç panel renkleriyle dikkat çekiyor. Böylesi bir araç için tek tek şu özellikler var diye saymak doğru olmaz çünkü bu araçta yok yok. O yüzden doğrudan fiyata geçelim.

Bugatti tarafından sadece 99 adet üretileceği açıklanan ve alınan siparişlerle daha şimdiden stokları sıfırlanan aracın satış fiyatı yaklaşık 91 milyon Türk Lirası yani 5 milyon dolar olarak açıklandı.

Read More

Yorum yapın