Bugatti’nin yeni elektrikli scooter modeli neredeyse bir araba parası!


Bugatti denildiğinde akla gelen ilk şey normal kazançlar elde eden bir insanın asla satın alamayacağı kadar lüks bir otomobildir. Özellikle piyasaya fiyatı 5 milyon Euro civarı olan Veyron modeliyle bilinen Bugatti markası, şimdilerde elektrikli scooter modellerine ayrı bir önem gösterir oldu.

Şirket tarafından kısa zaman önce satışa sunulan modelin yeni versiyonu olarak tanıtılan Bugatti 9.0 modeli, 16kg ağırlığı ve 30km/s azami hızıyla dikkat çekmeyi başardı. Ev tipi priz yardımıyla tam dolumunu 4 saat içerisinde gerçekleştirebilen bu yeni elektrikli scooter modelinde 700W’lik bir elektrikli motorun olduğunu ve bu motor sayesinde Bugatti 9.0’ın tek şarjla 35 km’ye kadar yol kat edebildiğini belirtelim.

Bugatti’nin yeni elektrikli scooter modeli neredeyse bir araba parası!

Özellikle aydınlatma konusunda gayet başarılı bir performans sergileyen Bugatti 9.0’da hem güverte hem de ön/arka kısımlarda harici aydınlatma tesisatları bulunuyor. Ayrıca aracın arka kısmında yer alan özel bir sistem sayesinde, yere firmanın logusunun yansıtıldığını da belirtelim.

Şu an için gümüş, mavi ve siyah renk seçenekleriyle satışa sunulan aracın fiyatı donanımına göre 900 dolar ile 1.200 dolar arasında değişiyor. Bugatti 9.0’ın ülkemizde de hayranlarının karşısına çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Ancak olurda bu scooter Türkiye’de de satışa sunulursa, o zaman fiyatının 40.000-TL civarında olması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Read More

Yorum yapın