Bugatti Chiron’dan sonra en yenisi! Karşınızda Bugatti Centodieci!

Bugatti Chiron ile süper otomobil kavramını adeta baştan yazmıştı. Chiron ile saatte 400 Kmh ve üstü hızlara ulaşan firmadan yeni spor otomobil geliyor. Karşınızda Bugatti Centodieci!


Bugatti CentodieciChiron‘un tasarım öğelerini 1990’larda kendisinden önce gelen ikonik EB110 süper otomobiliyle birleştirerek markanın etkileyici 110. yıl dönümünün bir kutlaması olarak dünyaya tanıtıldı.

Üretilmesi planlanan 10 adet ile 2019 yılının sonlarına doğru ilk olarak bizlere gösterilmişti. Tüm bu ön siparişler, araba dünyaya gösterilmeden önce satıldı.

Bir bayinin merakla Hollanda’da satış için listelemesine rağmen, 9 milyon dolarlık özel hiper otomobilin henüz daha yeni üretime uygun olduğu ilan edildi. Şimdi Fransız marka hem buzlu soğuk koşulları hem de çölde sıcak hava testlerini kapsayan sıkı bir test programını tamamladı.

Bu kadar özel bir otomobil olduğunu düşünürsek, modelin özel rüzgâr tüneli testine maruz kaldığını söyleyebiliriz. Bugatti, Hiper otomobilin son aşamasında, nihai ürününün mükemmel olmasını sağlamak için 49,889 km’in biraz üzerinde yol kat ettiğini söylüyor.

Read More

Yorum yapın