Bu tasarım çok konuşulur! Karşınızda Huawei Mate 50 RS Porsche Design


Huawei, yeni nesil amiral gemisi Mate 50 serisi akıllı telefonlarını anavatanı Çin’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Son dönemlerde oldukça yoğun olan Çinli teknoloki devi yeni cihazın ile sektöre damga vuracak. Lansman tarihi henüz onaylanmasa da söylentiler, Huawei Mate 50 serisinin önümüzdeki ayın ilk haftasında piyasaya çıkabileceğini gösteriyor.

Şimdi, Huawei Mate 50, Mate 50 Pro, Mate 50e ve Mate 50 RS’yi içeren yeni serinin lansmanından önce, Mate 50 RS Porsche Edition arka panelinin yeni bir sızıntısı telefonun tasarımını ortaya çıkardı. Haber, telefonun üst ortasına yerleştirilmiş sekizgen şekilli bir kamera modülünü ortaya koyuyor ve 2×2 ızgaraya yerleştirilmiş sensörlerle dörtlü bir kamera kurulumuna sahip. Kameranın ayrıca Huawei Imaging XMAGE ile donatılacağı söyleniyor.

Bu tasarım çok konuşulur! Karşınızda Huawei Mate 50 RS Porsche Design

Bu tasarım çok konuşulur! Karşınızda Huawei Mate 50 RS Porsche Design - Resim : 1

Habere inanılırsa, akıllı telefon üç renk seçeneğiyle sunulacak: Siyah, Kırmızı ve Sarı, ancak şirket renk seçenekleri hakkında resmi bilgi açıklamadı.

Şimdiye kadarki sızıntılara dayanarak, Huawei Mate 50 90Hz ekrana sahipken, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS 120Hz ekrana sahip olacak. Akıllı telefonların, Kirin 9000 SoC’nin ince ayarlı bir versiyonu olması beklenen şirketin kendi Kirin 9000S işlemcisinden güç aldığı söyleniyor. Ancak son zamanlarda, Kirin serisi yongalar için stok eksikliği nedeniyle Mate 50 RS’nin şirketin kendi geliştirdiği Kirin 9000S işlemcisinden güç alamayacağı bildirildi. Ayrıca cihazın Qualcomm Snapdragon 888 veya Snapdragon 8 Gen 1 tarafından yalnızca 4G bağlantı desteği ile çalıştırılacağına dair söylentiler de var.

Huawei’nin diğer akıllı telefonlarına benzer şekilde, yaklaşan ürün grubu da şirketin Çin’de HongMeng OS olarak adlandırılan kendi HarmonyOS 3.0’ını çalıştıracak. Huawei Mate 50 serisi akıllı telefonun lansmanının 7 Eylül’de gerçekleşmesi beklenirken, şirketin lansman tarihi için yakında bir açıklama yapmasını bekliyoruz.

Read More

Yorum yapın