Bu Netflix dizisi Wednesday’i de geçecek! Eric!

Netflix, 1980’lerin New York’unda geçen gergin ve şaşırtıcı bir gerilim olarak tanımlanan yeni bir dizi olan Eric’i geliştirmek için saygın oyun yazarı Abi Morgan ile iş birliği yapıyor. İşte Netflix’ten Eric hakkında bildiğimiz her şey .


Bu Netflix dizisi Wednesday'i de geçecek! Eric! - Page 1

Dizi, ödüllü The Hour and Shame, The Iron Lady, BBC/Sundance TV’s The Split ve çok daha fazlasının yer aldığı Emmy ödüllü Abi Morgan tarafından yaratıldı ve yazıldı.

Morgan ayrıca , Kasım 2019’da aniden kaldırılana kadar çoğu bölgede Netflix Orijinali olarak Netflix’te bulunan BBC dizisi River üzerinde çalıştı.

Bu Netflix dizisi Wednesday'i de geçecek! Eric! - Page 2

Dizi, Kasım 2021’de bir dizi başka İngiltere yapımıyla birlikte Netflix UK tarafından duyurulmuştu. Duyurulan diğer başlıklar arasında Supacell , One Day , The Fuck It Bucket ve Kaos yer alıyor .

Netflix’ten Eric’in arkasındaki iki yapım şirketi , Little Chick Productions ile birlikte çalışan İngiliz stüdyo SISTER (HBO’nun ödüllü yapımı Chernobyl’in arkasındaki yapım şirketi). SISTER daha önce Morgan’la The Split’te çalışmış ve Netflix BBC ortak yapımı Giri/Haji’nin yapımcılığını üstlenmişti .

Jane Featherstone ve Lucy Dyke, SISTER adına ve Morgan için Little Chick adına yapımcılık yapıyor.

Bu Netflix dizisi Wednesday'i de geçecek! Eric! - Page 3

Eric’in planı nedir ?

Netflix’ten Eric , gergin ve şaşırtıcı bir gerilim filmi olarak tanımlanıyor. İşte Eric için hikaye özeti :

“Genç bir çocuk olan Edgar, 1980’lerin Manhattan’ında kaybolduğunda, Amerika’nın önde gelen çocuk TV programında kuklacı olan yaslı babası Vincent, Edgar’ın yatağının altında yaşayan canavar Eric ile arkadaşlığı sayesinde teselli bulur.

Edgar’ın ortadan kaybolmasıyla ilgili gerçeği bulma arayışında Vincent, gerçek canavarların eve çok daha yakın bir yerde yaşadığını keşfetmek için yolsuzlukla dolu bir şehrin karanlık gölgelerine girmeye zorlanır. 1980’lerin AIDS salgınının arka planında geçen, NYPD’deki iç yolsuzluğu ortaya çıkarmakla görevli Dedektif Ledroit, bir yandan kendi sırlarıyla özel olarak hesaplaşırken bir yandan da kendisini Edgar’ı aramaya çekerken bulur.”

Bu Netflix dizisi Wednesday'i de geçecek! Eric! - Page 4

Eric’te kimler rol alıyor ?

Ocak 2023 itibariyle, yalnızca iki oyuncu kadrosu onaylandı. Birincisi Benedict Cumberbatch. Londra süper dedektifi Sherlock , yeniden başlatılan Star Trek serisindeki Kahn ve son olarak MCU’daki Dr. Strange rolüyle ünlü Cumberbatch, son on yılın en çok talep gören aktörlerinden biri oldu. En son projelerinden biri, ona başrolde en iyi erkek oyuncu dalında ikinci Akademi Ödülü adaylığını kazandıran Netflix’in Power of the Dog filmiydi. Cumberbatch, bugüne kadar Netflix için 3 projede rol aldı ve ayrıca Roald Dahl’ın The Wonderful Story of Henry Sugar’ın yönetmen Wes Anderson imzalı yaklaşan uyarlamasında da rol alacak.

Cumberbatch, Vincent Sullivan rolünü oynayacak.

Read More

Yorum yapın