Bu hafta sonu satın alabileceğiniz en iyi 5 kripto para birimi


Kripto para piyasası geçtiğimiz yıl inişli çıkışlı bir seyir izledi, ancak sektör 2023’e olumlu bir notla başladı ve birçok dijital varlık yeşil bölgede işlem görüyor. 2023’te şu ana kadar yaşanan ralli, piyasanın bir bölümünü çoğu varlığın dibe vurduğuna ve daha fazla ilerleme kaydetmek için bir temel oluşturduğuna inanmaya itti.

Bu hafta sonu satın alabileceğiniz en iyi 5 kripto para birimi

Kripto para piyasasına yatırım yapmak istiyorsanız, dijital varlıkları portföyünüze eklemeyi düşünmenin şimdi tam zamanı olabilir. Bu nedenle, büyüme potansiyelleri ve geçen haftaki genel piyasa performansı gibi farklı ölçümlere dayalı olarak bu hafta sonu satın alınabilecek  en iyi beş kripto para birimini inceledik.

Bitcoin (BTC)

İlk kripto para birimi, fiyatı kritik 20.000 doların üzerinde sabitleyerek piyasanın yeniden canlanmasına öncülük ediyor. Şu anda, Bitcoin ( BTC ) boğaları, desteği 21.000 $ seviyesinin üzerinde tutmaya çalışıyor ve kripto alanı, katı düzenlemelerle ilgili yenilenen müzakerelerin yanı sıra daha fazla iflas haberinden rahatsız olmasına rağmen, dijital para birimi genel olarak güçlü yönler sergiliyor.

Bilhassa, Bitcoin’in yükseliş hareketi onu 17 Ocak’ta dört ayın en yüksek seviyesine çıkardı ve analistler varlığın boğaların sıkı kontrolü altında olduğuna dikkat çekerken, BTC hafta sonu için satın alınacak varlıklar arasında kalmaya devam ediyor. Basın zamanında, Bitcoin günlük %0,80’in üzerinde kazançla 20.980 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte BTC %11’in üzerinde arttı.

Bu hafta sonu satın alabileceğiniz en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 1

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Shiba Inu’nun (SHIB)

Belirteç, 2021 boğa koşusunun zirvelerini yeniden kazanmaya yönelik ivme kazanmaya çalışırken, meme kripto para birimi nispeten uygun fiyatlı olmaya devam ediyor. Şu anda SHIB, yatırımcıların token’a giderek daha fazla ilgi göstermesiyle devam eden piyasa rallisinden yararlanıyor. Bu çizgide, varlık zaman zaman CoinMarketCap tarafından izlendiği gibi en trend kripto para birimleri arasında öne çıktı.

Ayrıca, sürekli satın alma baskısının da vurguladığı gibi, token yükseliş hissi barındırıyor. Bu bağlamda, bir Finbold raporu, 18 Ocak itibarıyla Shiba Inu’nun bir hafta içinde yaklaşık 1,7 milyar dolarlık sermaye girişi kaydettiğini belirtti. Token aynı zamanda, Shibarium adlı yaklaşan katman 2 blok zinciri gibi devam eden ağ geliştirme girişimlerinden iyimserlik oluşturuyor.

Şu anda SHIB, haftalık yaklaşık %20’lik kazançlarla 0,0000114 $’dan işlem görüyor.

Bu hafta sonu satın alabileceğiniz en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 2

Shiba Inu yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP

XRP, devam eden Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) davasından bir yükseliş tetikleyicisi bulamasa da, token genel piyasa duyarlılığından yararlanıyor. XRP, Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri düzenleyici incelemesine rağmen küresel olarak genişlemeye devam ettiği haberini geliştirmeyi sabırsızlıkla bekleyebilir.

Şu anda XRP, 0,40 dolarlık direnç seviyesini aşmayı hedefliyor ve tokeni hafta sonu satın almak için ideal bir varlık haline getiriyor ve son günlerdeki sürekli kazanımların desteklediği seviyeye ulaşma olasılığı var. Özellikle XRP, geçen hafta neredeyse %5 yükseldikten sonra şu anda 0,39 dolardan el değiştiriyor.

Bu hafta sonu satın alabileceğiniz en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 3

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Kava (KAVA)

Katman bir blok zinciri olan Kava ( KAVA ), son günlerde bir yükseliş trendi çizgisi yaşıyor ve fiyat patlamasıyla altcoinler arasında öne çıkıyor. Ağ geliştirme tarafından desteklenen KAVA, kripto borsası Coinbase’in tokenin platformda listelendiğini duyurmasının ardından da yükseldi. Kava topluluğu, Coinbase’in listelenmesinin platform için organik büyümeyi tetikleyeceğini umuyor olacak.

Devam eden geliştirmenin bir kısmı, merkezi olmayan finans ( DeFi ) alanında devrim yaratmayı amaçlayan KAVA’nın hisse kanıtı ( PoS ) birinci katman blok zincirini oluşturmaya odaklanıyor. Haftalık grafikte KAVA %30’un üzerinde ralli yaptı ve basın anına kadar 1,02 dolardan işlem görüyor.

Bu hafta sonu satın alabileceğiniz en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 4

Kava yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aptolar (APT)

Başarısız olan Meta kripto para birimi girişimi tarafından tasarlanan Aptos ( APT ) projesi, yatırımcıların risk sermayedarlarından gelen fonlara dayalı olarak projenin uzun vadeli geleceğine bahse girdiğini gördü. APT nispeten ucuz kalırken, token gelecekte ölçeklenebilirlik çözümü için gerçek dünya kullanım durumlarına ulaştığında toparlanabilir.

Bununla birlikte, platformun kullanım örneklerini sunamaması son zamanlarda topluluk üyeleri arasında spekülasyonlara neden oldu. Yine de Aptos, önemli ölçüde büyüme potansiyeline sahip olduğu için uzun vadede dikkate alınmaya değer bir para olmaya devam ediyor. APT, son 24 saatte neredeyse %1’lik artışla 8,11 $ değerindeydi.

Bu hafta sonu satın alabileceğiniz en iyi 5 kripto para birimi - Resim : 5

Aptos yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Genel olarak, bu beş kripto para birimi, büyüme potansiyellerine, piyasa performanslarına ve yatırımcı ilgisine göre seçildi. Bununla birlikte, kripto para birimine yatırım yapmanın yüksek riskli ve oldukça değişken bir çaba olduğunu akılda tutmak önemlidir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın