Bu arabaları kadınlar tercih ediyor!

Bazı arabalar genellikle erkeklere hitap ederken, bazı arabalarda daha çok kadınlara hitap ediyor. Araba üreticilerinin arabalarını belirli bir sürücü tipine göre ayarlaması tabii ki tesadüf değil.


Erkekler ve kadınlar, hangi arabayı seçeceklerine karar verirken genellikle farklı şeyler ararlar. Araştırmalar, güvenlik, yakıt ekonomisi ve güvenilirliğin kadınlar için temel nitelikler olduğunu, erkeklerin ise genellikle stil, teknoloji ve imajla daha fazla ilgilendiğini gösteriyor.

Peki kadınlar daha çok hangi arabaları beğeniyor?

Amerikan araştırması, kadınların genellikle küçük SUV’lara ve kompakt hatchback’lere yöneldiğini gösteriyor. Kadınlar sadece küçük araba mı seviyor? Tabii ki hayır.

Bu haberimizde kadın kullanıcılar için daha çok tercih edilen araba modellerini derledik. İşte kadınların daha çok tercih ettiği arabalar!

1. Fiat 500

Fiat 500 satışlarının yaklaşık %60’ını kadınların oluşturduğunu biliyor muydunuz?  Fiat 500 kadın alıcılar arasında inanılmaz derecede popüler olmaya devam ediyor. Büyüleyici tasarımından retro esintili kabine kadar 500, satın alabileceğiniz en karakterli küçük otomobillerden biri.

2. Opel Adam

2020’de araba sigortası teklifleri üzerine yapılan bir araştırma, Opel Adam‘ı Birleşik Krallık’taki en çok tercih edilen kadın arabası olarak seçti. İsminin “Adam” olması ironisi ise dikkatlerden kaçmıyor tabi.

Genç sürücüleri hedefleyen Opel Adam’ın renkleri James Blonde, Purple Fiction ve Saturday White Fever gibi seçeneklerden oluşuyor. Çok tatlı değil mi?

3. Volkswagen Beetle

Beetle, hem Retro tasarımı hem de Volkswagen sağlamlığı ile bu alanda ün yapmış minik bir araçtır. Özellikle kırmızı rengi ile kadınların en çok ettiği arabaların başında geliyor.

Beetle için en önemli detay koltuklar. Kadınlar erkeklerden ortalama olarak yaklaşık altı inç daha kısa olduğu için kullanışlı olan iyi bir ayar aralığı seçeneği mecvut.

4. Mini Cabrio

Mini‘nin kadınlar için en popüler otomobillerden biri Cabrio. Harika bir stil, yüksek kaliteli kabin, sürüşü eğlenceli kullanım ve bir dizi kişiselleştirme seçeneği ile Cabrio kadınları mest ediyor. Özellikle kumaş tavan detayı hem spor hem de şık bir hava katıyor.

Read More

Yorum yapın