Borsalardaki Bitcoin çıkışları ne anlama geliyor! Fiyat artışı yakın mı?


Bitcoin ( BTC ) geçtiğimiz hafta çoğunlukla kırmızıda işlem görüyor ve 47.000$ seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte, bazı göstergeler, kripto borsalarından ayrılan token miktarı da dahil olmak üzere, ufukta bir fiyat artışı olabileceğini gösteriyor.

Borsalardaki Bitcoin çıkışları ne anlama geliyor! Fiyat artışı yakın mı?

Özellikle, analist Dennis Porter tarafından 5 Nisan’da paylaşılan Glassnode grafiğine göre , amiral gemisi dijital varlık, geçtiğimiz haftalarda Coinbase, Binance, Gemini, Kraken, Bittrex ve Bitstamp gibi tüm büyük borsalarda eşzamanlı çıkışlar kaydetti.

Kaynak: Dennis Porter

Grafik ayrıca Binance’in 2020’nin dördüncü çeyreğinden 2021’in ilk çeyreğinin sonuna kadar Coinbase’den yükseliş piyasası çıkışlarının öncesinde Mayıs ve Temmuz 2021 arasındaki dönem için hacim büyümesindeki hakimiyetini gösteriyor.

Bitcoin fiyat artışı bekleyebilir miyiz?

Tarihsel olarak, borsalardan büyük kripto para çıkışlarını fiyat artışları izledi. Bunun nedeni, bu borsalardan satın alınabilecek bu tür varlıkların arzının azalması, taleplerini yönlendirmesi ve tersine fiyatlarını artırmasıdır.

Bu arada Bitcoin fiyatı üzerinde güçlü bir aşağı yönlü baskı uygulayabilecek başka önemli değişiklikler (örneğin finansal, sosyal veya jeopolitik) olmazsa, BTC fiyatı için olaylar gerçekten de yükselişe geçebilir.

Bununla birlikte, fiyatı gerçekten önemli ölçüde aşağı çekebilecek faktörlerden biri, balinaların veya kripto cüzdanlarında en az 1.000 BTC tutan kullanıcıların davranışlarıdır. 

Yakın zaman önce sizlere bildirdiğimiz gibi, yaklaşık 16 Bitcoin balinası ağı terk etti veya hafta boyunca BTC arzını yeniden dağıttı, bu da bazı analistlerin fiyat üzerindeki etkisini düşünmesine neden oldu.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın