Bol Stil ve Teknoloji sizi her yerde vurgulayacak: Jaguar XF 300 Sport geliyor!

Jaguar, XF 300 modeliyle sizin dışarıda iken herkesin dikkatini çekmenizi sağlayacak yenilikçi tasarım ve bol teknoloji bir model ile tanıştırıyor. Jaguar’ın bu modeli hem iç tasarım hem de dış tasarımıyla adından söz ettireceğe benziyor.


Jaguar, F-Pace SUV’ye yeni donanım seviyeleri ve özelliklerin eklenmesinin ardından İngiliz lüks otomobil üreticisi, sedan modellerinde bir dizi güncelleme yaptı. 300 Sport modelleri olarak bilinen XE ve XF, Black Pack, Gloss Black kontrast tavan ve gizlilik camı gibi benzersiz dış tasarım geliştirmeleri aldı.

Bu ince eklemeler, iki tehditkâr görünümlü sedanı ortaya çıkardı.

Hem daha sportif görünen XE hem de XF, 20 inç jantlar alıyor, ancak XF modeli iki farklı renkte sunulmakta. Siyah ekli Parlak Gümüş standart iken, alıcılar isterlerse tamamen siyah öğeleri de seçebilir. Ayrıca ek ücret karşılığında panoramik bir açılır tavan da mevcut, ancak yakışıklı XF Sportbrake isteyenler sabit bir panoramik cam tavanla yetinmesi gerekecek.

Bu çarpıcı güzel görünüm, buna uyum sağlayacak güce de ihtiyaç duyar ve Jaguar bu konuda da hayal kırıklığına uğratmıyor. Benzinle çalışan 2.0 litrelik dört silindirli Ingenium motor, 296 beygir gücü ve 295 lb-ft tork üretiyor. XE’de bu rakam, 100 kmh’ye sadece 5,6 saniyelik hızla çıkması demek.

Daha ağır olan XF ise biraz daha yavaş ve 100 km / saat hıza 5,8 saniyede ulaşıyor. Her iki model de 250 kmh’lik maksimum hız varken, yumuşak geçişli sekiz vitesli bir otomatik şanzıman kullanılıyor.

Read More

Yorum yapın