BMW ve Batman’ın müzik yıldızı Hans Zimmer’dan elektrikli araç sesleri için dev ortaklık!

Otomobil

Batman üçlemesinin o meşhur müziklerini yapan besteci Hans Zimmer ile BMW arasında güzel bir ortaklık kuruldu. Alman devi Hans Zimmer’ın yapacağı elektrikli araç sesleri ile kalitesine kalite katmak istiyor.

BMW, otomobilin geleceğini birden fazla şekilde benimsiyor: Bavyeralı otomobil üreticisi yalnızca elektrikli araçlara büyük yatırımlar yapmakla kalmıyor, aynı zamanda renk değiştiren gövde panelleri ve ses manzaraları gibi ilginç yeni teknolojiler geliştirerek onları havalı hale getirmeye çalışıyor.

Daha ilgi çekici bir sürüş deneyimi için ödüllü besteci Hans Zimmer‘in, teoride genellikle elektrikli araçlarda yaşanan sürücü katılımı eksikliğini telafi etmesi gereken canlı ses manzaraları yaratmak adına BMW ile iş birliği yaptı.

Şimdi ise BMW, “IconicSounds” adını verdiği yeni ortam seslerini duyurdu. Sesler BMW i4 ve BMW iX‘te ön plana çıkarken, BMW‘nin M modelli araçları ise agresif doğalarına uygun özel ses manzaraları alacak.

Yeni ses manzaraları, “Araçtaki sürüş sisteminin belirli performans özelliklerini ve elektrikli bir BMW‘nin imza özelliklerini yansıtmak” için yaratıldı. BMW Group Tasarım Başkanı Adrian van Hooydonk‘a göre bu, BMW EV serisine bolca karakter katacak.

Read More

Yorum yapın