Bitcoin’in yükselişi bu önemli destek seviyesine mi bağlı?


Piyasa genelinde ciddi satışlar olduktan sonra, kripto para birimi sektörü büyük bir sermaye girişi ile toparlanmaya devam etti ve bazı uzmanların Bitcoin ( BTC ) için özellikle yükselişli bir geri dönüş tahmin etmesine yol açtı.

Bitcoin’in yükselişi bu önemli destek seviyesine mi bağlı?

Kripto ticareti uzmanı Ali Martinez, 8 Ağustos’ta yayınlanan tweet’ine ve grafiğine göre, kritik destek seviyesini koruması koşuluyla dijital varlığın ilk  olarak 27.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Analistin vurguladığı gibi:

“Veriler, Bitcoin’in 22.720 ile 23.390 dolar arasında önemli bir talep bölgesinin üzerinde işlem gördüğünü ve 1.36 milyon adresin 1 milyon BTC’den fazla satın aldığını gösteriyor.”

Bitcoin'in yükselişi bu önemli destek seviyesine mi bağlı? - Resim : 1

Kaynak: Ali Martinez

Onun sözleriyle, bu destek seviyesi tutarsa, Bitcoin’e “ileride çok az dirençle karşı karşıya kaldığı veya hiç direnç göstermediği için 27.000 dolara doğru ilerleme şansı” verebilir.

Bu arada, Bloomberg’in kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone’un 8 Ağustos’taki tweetinde “Bitcoin tarihin en iyi performans gösteren varlıklarından biri” olarak nitelendirdi. Yani Martinez amiral gemisi dijital varlığa yönelik yükseliş görünümünde yalnız değil.

Bitcoin’in performansını ham petrolün performansıyla karşılaştıran McGlone, şunları vurguladı:

“Trendler dosttur. Ham petrolün 2022 zirvesinin 14 yıl önceki zirvenin yaklaşık %15 altında olması, özellikle tarihin en iyi performans gösteren varlıklarından biri olan Bitcoin’e karşı karşı karşıya olduğu ters rüzgarları gösterebilir. ”

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın