Bitcoin ve ethereum için renkler yeniden kırmızıya döndüBitcoin ve ethereum

Kripto para dünyasının en üstünde bulunan bitcoin ve ethereum için büyük düşüş ivmesi kolay kolay geçmeyecek.

Alanın lideri konumunda bulunan bitcoin’in güncel değerlenmesi 12 Mayıs tarihinde 27 bin dolar seviyesine kadar düşmüştü. Dün, 24 saatte yüzde 9’a yakın değer kazanan kripto para, tekrar 30 bin doların üstüne çıkmıştı. Dün ibre yeşile dönünce genel olarak yükseliş başladı sanıldı. Ancak bu böyle olmadı. Bitcoin’in değeri bugün yüzde 3’ü geçen 24 saatlik değer kaybı sonrasında 30 bin doların altına indi ve 29.500 dolara geriledi. Alanın ikinci büyük kripto parası ethereum ise 12 Mayıs tarihinde 1.874 dolar seviyesinde geziyordu. Dün ise 24 saatte görülen yüzde 9’a yakın değer kazanımı ile 2 bin dolar geçilmişti. Son 24 saatte yüzde 3 değer kaybeden ethereum, yerinde saydı ve ancak büyük bir değer kaybı görmedi.

Biliyorsunuz son bir hafta içerisinde genel olarak tüm kripto para dünyası büyük bir çakılma yaşadı. Bunun özellikle ABD’deki kötü sayılan ekonomik açıklamalar başta olmak üzere birden fazla nedeni bulunuyordu.

Kripto para dünyasında herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Bunu hep söylüyoruz ve söylemeye de devam edeceğiz. Bu dünyaya elinizdeki tüm yatırım ile girmeyin, eğer giriyorsanız da anlık büyük düşüşlerde endişeye kapılmayın. Hep karşımıza çıktığı üzere ibre çok hızlı şekilde tersine dönebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin, son 1 yıl içerisinde en yüksek 68 bin doları gördü, bu seviyeyi yıl bitmeden tekrar görme ihtimali bulunuyor. Ancak durum çok daha kötü hale de gelebilir. Alanda her zaman inanılmaz yüksek hızda büyük değişimler olabiliyor ve süreçte her zaman çok sabırlı olmak gerekiyor. Kripto para dünyasında hiçbir şey kesin değil ve hiçbir zaman da stabil bir değer elde edilemeyecek gibi görünüyor.

12 Mayıs durumu:

13 Mayıs durumu:

14 Mayıs durumu:

Bitcoin ve ethereum durumları bu da dikkatinizi ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More