Bitcoin ve ethereum için düşüş daha da kötü hale geldi



Bitcoin LOG Tasarım

Kripto para dünyasının en üstünde bulunan lideri bitcoin ve ethereum için bir kez daha büyük bir düşüş görüldü.

Sabah saatlerinde 24 saatlik değer kaybı yüzde 6’ya, son 7 günlük değer kaybı ise yüzde 18’e yaklaşan kripto para birimi bitcoin, Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyeyi görmüş ve 25 bin dolara kadar gerilmişti. Alandaki en büyük isimlerden Celsius Network’un “olağanüstü market durumları” nedeniyle transferleri durdurması nedeniyle alandaki durumlar iyiye gitmedi ve bitcoin için an itibarıyla 23 bin dolara kadar inildi. Kripto paranın 24 saatlik değer kaybı yüzde 14’e, son 7 günlük değer kaybı ise yüzde 25’e dayanırken, alanın ikincisi ethereum da düşmeye devam ediyor. Sabah saatlerinde son 24 saatte yüzde 6’ya yakın değer kaybeden ethereum, yedi günde tam yüzde 27’ye ulaşan değer kaybı ile 1.362 dolara kadar düşmüştü. Şimdi ise 1.233 dolar dahi görüldü. Kripto paranın 24 saatlik değer kaybı yüzde 15’e, son 7 günlük değer kaybı ise yüzde 35’e dayandı.

Kripto para dünyasında herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Bunu hep söylüyoruz ve söylemeye de devam edeceğiz. Bu dünyaya elinizdeki tüm yatırım ile girmeyin, eğer giriyorsanız da anlık büyük düşüşlerde endişeye kapılmayın. Hep karşımıza çıktığı üzere ibre çok hızlı şekilde tersine dönebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin, son 1 yıl içerisinde en yüksek 68 bin doları gördü, bu seviyeyi yıl bitmeden tekrar görme ihtimali bulunuyor. Ancak durum çok daha kötü hale de gelebilir. Alanda her zaman inanılmaz yüksek hızda büyük değişimler olabiliyor ve süreçte her zaman çok sabırlı olmak gerekiyor. Kripto para dünyasında hiçbir şey kesin değil ve hiçbir zaman da stabil bir değer elde edilemeyecek gibi görünüyor.

Bitcoin ve ethereum durumları bu da dikkatinizi ilginizi çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More