Bitcoin uzun süre sonra yükselişe geçti!


Bitcoin uzun süredir düşüşteydi. Geçtiğimiz yıl rekor seviyelere yükselen kripto para birimi ani bir şekilde düşüşe geçmişti. Neredeyse 30 bin seviyelerine kadar gerileyen öncü kripto para birimi yatırımcılarını bir süredir üzüyordu. Ancak şimdi kripto para biriminde bir yükseliş başladı.

Bitcoin uzun süre sonra yükselişe geçti!

bitcoin

Bitcoin’de yaşanan gelişmeler direkt olarak diğer kripto para birimlerine de yansıdı diyebiliriz.  Geçtiğimiz perşembe 33.395 dolara kadar gerileyen Bitcoin yatırımcılarını bir süredir üzüyordu.

Cuma günü ise teknoloji hisselerinde yaşanan yükselişe paralel bir şekilde öncü kripto para birimi yönünü yukarı çevirdi. Cuma akşamı 40.000 doları aşan Bitcoin yeni haftaya da yükselişle başladı.

Uzun süredir düşüş trendinde olan öncü kripto para birimi nihayet yükseliş belirtileri gösterdi.  Bitcoin bu sabah itibarıyla son 24 saatte yüzde 3 değer kazanarak 42.840 dolara yükseldi ve 2 haftanın zirvesini gördü. Öncü kripto para birimimnde yaşanan gelişmeler diğer kripto paraları da etkiledi. İşlem hacmi bakımından direkt olarak Bitcoin’in arkasında olan Ethereum da benzer şekilde  yüzde 2.7 değer kazanarak 3.090 dolara tırmandı. Böylece son 1 haftada Bitcoin yüzde 16 Ethereum ise yüzde 23 yükselmiş oldu.

Solana’daki günkül yükseliş yüzde 4’ü aşarken, Ripple yüzde 10.2 değer kazandı. Shiba Inu ise yüzde 23 ile günün en dikkat çekici yükselişine imza attı.

Read More

Yorum yapın